Nagroda Red Dot za wysokiej jakości wzornictwo dla falownika Solplanet

6 maja 2021
Nagroda Red Dot za wysokiej jakości wzornictwo dla falownika Solplanet

Międzynarodowe jury przyznało falownikowi hybrydowemu ASW3000 – 5000H-S wyróżnienie Red Dot w kategorii „Projektowanie produktu 2021”.

W Solplanet wierzymy w moc Słońca na rzecz przyszłości naszej planety – wytwarzamy energię słoneczną dla każdego. Jesteśmy bardzo dumni z nagrody Red Dot, którą otrzymaliśmy w 2021 roku za nasz nowy projekt falowników hybrydowych. Nasze falowniki to zaawansowane technologicznie urządzenia inspirowane naturalnym sposobem wytwarzania prądu z energii słonecznej. Dlatego nasze nowe produkty na czele z falownikiem hybrydowym zostały zaprojektowane w taki sposób, aby stawały się naturalnym elementem każdego gospodarstwa domowego bądź przedsiębiorstwa – mówi dyrektor generalny i prezes Solplanet dr Zhang Yong.

Wyróżniony falownik hybrydowy Solplanet charakteryzuje się wzornictwem inspirowanym naturą, ma dyskretny i elegancki wygląd, dzięki czemu prezentuje się atrakcyjnie w każdym otoczeniu.

Urządzenie jest: proste w montażu, niezawodne i łatwe w obsłudze. Pierwsza seria produktu dostępna jest w czterech wersjach: 3, 3,6, 4 oraz 5 kW.

Falowniki hybrydowe Solplanet będą dostępne w sprzedaży u dystrybutorów: Emiter, Grodno, MPL Energy oraz OEM Energy w czerwcu 2021 roku.

Laureaci nagrody Red Dot: kandydaci do nagrody w kategorii „Product Design 2021” zrobili w tym roku szczególnie imponujące wrażenie. Projekty ich produktów były doskonałe zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Nie jest łatwo zwyciężyć w tak doborowym towarzystwie i przekonać nasze jury. Dlatego chciałbym bardzo serdecznie pogratulować laureatom tego sukcesu – mówi profesor dr Peter Zec, założyciel i dyrektor generalny Red Dot.

Historia nagrody Red Dot w kategorii „Product Design” (Projektowanie produktu) sięga 1955 roku. Od tego czasu co roku wyróżniane są najlepsze produkty. W edycji 2021 około 50 jurorów po raz kolejny urzeczywistniło motto konkursu brzmiące: „W poszukiwaniu dobrego wzornictwa i innowacji”. W skład międzynarodowego panelu ekspertów weszli specjaliści z różnych branż. W kilkudniowej procedurze zbadali dokładnie produkty zgłoszone do konkursu, kierując się takimi kryteriami oceny, jak formalna jakość produktu, ergonomia i trwałość.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika

CZYTAJ TAKŻE