Nieprzerwany łańcuch dostaw usługą pożądaną na rynku fotowoltaiki

7 lipca 2022
Nieprzerwany łańcuch dostaw usługą pożądaną na rynku fotowoltaiki

Sytuacja na rynku międzynarodowym jest bardzo dynamiczna, a to rodzi niepewność wśród inwestorów decydujących się na rozwój swoich fotowoltaicznych przedsięwzięć. Już dziś brakuje podzespołów i elementów konstrukcyjnych i nikt nie wie, jak to będzie dalej. Czy jest wyjście z tej niepewnej sytuacji? Jak zachować ciągłość dostawy i terminowość realizowanych zleceń?

Hegatech z usługą nieprzerwanego łańcucha dostaw

Spółka EC Group już wiosną wyszła naprzeciw przewidywanym zachwianiom i rozpoczęła współpracę z producentem modułów fotowoltaicznych Hegatech. Partnerstwo biznesowe zaowocowało znacznie szybszą realizacją zamówień oraz krótszym czasem oczekiwania na transport produktów od producenta.

Jak to możliwe? Otóż firma Hegatech świadczy również usługi zintegrowanego łańcucha dostaw, co w praktyce oznacza, że większość podzespołów i komponentów produkuje samodzielnie lub za pośrednictwem własnych podwykonawców.

Hegatech posiada zasoby mączki krzemowej i produkuje aż cztery z dziewięciu elementów niezbędnych do skonstruowania modułu fotowoltaicznego. To przekłada się na znacznie większą wydajność produkcyjną, brak przestojów i niemalże natychmiastową realizację zamówień sprzedażowych.

Debiut na rynku polskim

Hegatech zadebiutowała na rynku polskim wiosną br. właśnie za pośrednictwem EC Group. Jej pierwsza prezentacja miała natomiast miejsce w czasie Międzynarodowych Targów Poznańskich Green Power. Stosowana w panelach technologia i usługi zintegrowanego łańcucha dostaw przyniosły jej Złoty Medal Kapituły Konkursowej Targów w kategorii produktów wyróżniających się. To bardzo dobry start dla nowej marki, z którą inwestorzy jak dotąd niewiele mieli do czynienia.

Wyróżnienie świadczy o wyjątkowości oferty, a jednocześnie pokazuje lukę na rynku, którą Hegatech jest w stanie profesjonalnie wypełnić przy współpracy z wyłącznym dystrybutorem jej produktów, jakim jest spółka EC Group.

 

Czas realizacji zamówienia jest zdecydowanie konkurencyjny, jeżeli chodzi o standardy rynkowe. Do tego dochodzi wysoka jakość modułów oraz wydajność, z jaką pracują. Wszystko razem powoduje, że choć jest to nowa i mało znana marka, ma szansę wybić się na pozycję lidera w branży. Warto śledzić jej dalszy rozwój i przyjrzeć się bliżej możliwościom inwestycyjnym, jakie oferuje.

 

Econstructions Group Sp. z o.o.
Biuro: 87-152 Pigża, ul. Migdałowa 10
Oddział w Łodzi: 93-460 Łódź, ul. Łaskowice 7
office@ec-g.eu

www.ec-g.eu

 

artykuł sponsorowany