Niezależność energetyczna na łodzi lub jachcie? Tak, to możliwe!

3 sierpnia 2023
Niezależność energetyczna na łodzi lub jachcie? Tak, to możliwe!

Woda i energia słoneczna? Z pozoru egzotyczne połączenie znajduje efektywne zastosowanie w jednostkach pływających.  Coraz częściej można zobaczyć łodzie lub jachty wyposażone w instalację fotowoltaiczną.

Weekendowy wypad na ryby albo dłuższy rejs to świetny sposób na relaks. Dla niektórych żeglowanie to coś więcej niż spędzanie wolnego czasu. Pobyt na łodzi to często styl życia i prawdziwa pasja. Jacht lub łódź potrzebują źródeł zasilania. Energia elektryczna zapewnia działanie przyrządów nawigacyjnych i innych urządzeń umożliwiających sprawne funkcjonowanie na pokładzie.

Nagła zmiana kursu, a także problemy w zatłoczonych portach, gdzie mogą się zdarzyć znaczne spadki napięcia w instalacji zasilania zewnętrznego, to jednak nie lada kłopot, który może spędzać sen z powiek i zabrać całą radość z wyprawy. Z rozwiązaniem przychodzi firma Victron Energy, której pracownicy, sami będący żeglarzami, doskonale zdają sobie sprawę z problemów tego typu.

– Każda jednostka morska potrzebuje prądu, aby zapewnić komfort podróżowania swoim użytkownikom. Nasza firma oferuje dedykowane zestawy fotowoltaiczne umożliwiające pozyskiwanie dużych ilości energii – zarówno stało napięciowej 12/24 oraz 48 V, jak i napięcia przemiennego 230 V – w tym również trójfazowego. Dzięki innowacyjnej centralce Cerbo GX lub Venus GX zestaw zapewnia pełną integrację z systemami marynistycznymi, żeby uniknąć potrzeby instalacji dodatkowych wyświetlaczy oraz czytników – mówi Filip Mączyński z firmy SunTrack, która specjalizuje się w rozwiązaniach OZE od Victron Energy.

Bezpieczny rejs dzięki profesjonalnym rozwiązaniom

Wywodząca się z Holandii firma Victron Energy w latach 80. XX wieku zaczęła specjalizować się w rozwiązaniach dla branży nautycznej, w tym dla łodzi i jachtów, co przyczyniło się do zdobycia uznania wśród właścicieli jednostek pływających. Dzięki swojej długiej historii, wysokiej jakości produktów i zaangażowaniu w rozwój nowych technologii, Victron Energy zdobył pozycję lidera w branży energetycznej i cieszy się rosnącym uznaniem użytkowników na całym świecie.

Holenderski producent gwarantuje wysoką jakość wykonania, daje gwarancję do 10 lat oraz pełną integrację z systemami marynistycznymi takich renomowanych firm, jak: Garmin, Furuno, Simrad oraz RayMarine. To wszystko przekłada się na późniejszy komfort i bezpieczeństwo uczestników rejsu oraz spokój załogi – podkreśla Filip Mączyński.

SunTrack – autoryzowany i największy dystrybutor Victron Energy w Polsce – oferuje gotowe zestawy na łódź,  które wyposażone są w elastyczne panele słoneczne, regulatory ładowania, okablowanie oraz złącza. Długie rejsy bez konieczności postoju i doładowywania akumulatorów nie są już marzeniem, a stały się rzeczywistością! Elastyczne panele fotowoltaiczne, dostępne w ofercie SunTrack, są specjalnym rodzajem paneli słonecznych, które zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniu na ruchomych powierzchniach, takich właśnie jak jachty, łodzie, kampery oraz przyczepy kempingowe. Są cienkie, lekkie i giętkie, dzięki czemu można je łatwo dopasować do krzywizn i kształtów powierzchni, na których są montowane. Pozwalają one na bardziej wszechstronne zastosowanie na pokładzie jachtu, gdzie dostępna powierzchnia może być ograniczona, a kształty mogą być różnorodne.

Dlaczego warto wybrać zestawy na łódź od SunTrack?

Zestawy fotowoltaiczne na łódź, które proponuje swoim odbiorcom SunTrack, to profesjonalne i kompleksowe rozwiązania, zapewniające bezproblemową pracę na lata. Zastąpienie tradycyjnych generatorów lub silników spalinowych energią słoneczną pomaga w redukcji hałasu i wibracji na łodzi, co przekłada się na lepszy komfort podczas żeglugi. Dzięki panelom fotowoltaicznym na łodzi można zasilać różnorodne urządzenia elektryczne, takie jak oświetlenie, urządzenia nawigacyjne, systemy komunikacji, lodówki i inne sprzęty elektroniczne.

Systemy OZE, jakie proponujemy, zawierają wszystkie niezbędne urządzenia i elementy służące zapewnieniu zasilania i niezależności energetycznej podczas pływania jachtem lub łodzią. Panele fotowoltaiczne, regulatory ładowania, systemy monitorujące i akumulatory działają w sposób zintegrowany. Sterowanie oparte na inteligentnych rozwiązaniach pozwala wykorzystać zasoby energii maksymalnie efektywnie – akcentuje Filip Mączyński z SunTrack.

Sprawdź już teraz dostępne na stronie zestawy na łódź i płyń spełniać marzenia. Ahoj, przygodo!

Więcej informacji na temat rozwiązań Victron Energy dla żeglarzy można znaleźć na:

https://suntrack.pl/content/52-marine

 

artykuł sponsorowany