Nowa generacja zaawansowanych kamer termowizyjnych

9 października 2017
Nowa generacja zaawansowanych kamer termowizyjnych

Firma FLIR wprowadziła do oferty dwie nowe serie kamer termowizyjnych. Zaprojektowana całkowicie od nowa seria Exx oferuje inteligentne, wymienne obiektywy, automatyczne ustawianie ostrości wspomagane laserowo, wyższe rozdzielczości detektora i większy, jaśniejszy ekran dotykowy, a nowe modele FLIR T530 i T540 to pierwsze kamery z możliwością obrotu optyki w zakresie 180 stopni.

Seria Exx

Nowe urządzenia FLIR – o numerach E75, E85 i E95 – są przeznaczone do zastosowań w branży elektrycznej, mechanicznej i budowlanej. Zaprojektowana od nowa seria Exx jest wyposażona w łączność Wi-Fi oraz takie funkcje, jak inteligentne, wymienne obiektywy, tryby automatycznego ustawiania ostrości wspomaganego laserowo, możliwość pomiaru pola powierzchni obszaru, usprawniona, opatentowana przez FLIR technologia ulepszania obrazu MSX®, a także większy, jaśniejszy, 4-calowy ekran dotykowy. Te szczególne funkcje, w połączeniu z wyższą czułością i zwiększoną rozdzielczością detektora, pomagają w znajdowaniu gorących punktów i wad budynków, zanim potencjalne problemy poskutkują koniecznością wykonania drogich napraw.

Kamery termowizyjne T530 i T540

Urządzenia są przeznaczone dla specjalistów termografii pracujących w różnych środowiskach, takich jak elektrownie, rozdzielnie elektryczne i laboratoria badawcze. Nowe modele charakteryzują się ulepszoną ergonomią oraz możliwością obrotu układu optycznego w zakresie 180 stopni. Dodatkowo w urządzeniach tych zastosowano automatyczne ustawianie ostrości wspomagane laserem i obiektywy z funkcją autokalibracji, które można wymieniać między wybranymi kamerami FLIR.

Więcej w numerze 3/2017 Magazynu Fotowoltaika.