Nowa technologia hermetyzacji modułów PV

19 czerwca 2019
Nowa technologia hermetyzacji modułów PV

Chińska firma LONGi Solar opracowała nową technologię o nazwie Seamless Soldering, która całkowicie eliminuje przerwę między ogniwami i zwiększa sprawność modułów PV. Wdrożenie rozwiązania do masowej produkcji planowane jest w drugiej połowie 2019 r. Zgodnie z testem TÜV SÜD z 30 maja b.r. technologia Seamless Soldering w połączeniu z innowacyjną konstrukcją modułu ma potencjał, aby zwiększyć sprawność modułu PERC przy jego rekordowej mocy 500 Wp.

Technika wykorzystuje taśmę lutowniczą w celu uzyskania „kafelkowego” połączenia ogniw pv, całkowicie eliminując typową dwumilimetrową przerwę między ogniwami, a tym samym zwiększa sprawność przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów komponentów potrzebnych do produkcji modułu. Technologia ta jest doskonale kompatybilna z istniejącymi procesami i urządzeniami do hermetyzacji modułów, odznacza się wysokim stopniem innowacyjności i trwałości w produkcji masowej, a jej wydajność jest łatwo skalowalna.

Wprowadzenie nowego rozwiązania oznacza nowy krok w dziedzinie innowacji modułów marki LONGi. Firma będzie nadal inwestować w rozwój technologii, aby promować szerszą gamę zastosowań PV na świecie.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika