Nowe modele falowników

10 stycznia 2017
Nowe modele falowników

Firma KACO wyprodukowała nowe modele trójfazowych falowników. Blueplanet 8,6 TL3 i 10,0 TL3 są przeznaczone zarówno dla domowych instalacji fotowoltaicznych, jak i komercyjnych, dużych instalacji. Falownik Blueplanet 20,0 TL3 pasuje do systemów komercyjnych, a także do przemysłowych elektrowni słonecznych.

Blueplanet 8,6 TL3 adresowany jest do zarządzających systemami fotowoltaicznymi w sektorach: mieszkalnym i małych instalacji komercyjnych.

Falownik Blueplanet 10,0 TL3 ma konstrukcję podobną do modelu Blueplanet 8,6 TL3. Nowy falownik o mocy 10 kVA może obsługiwać instalacje fotowoltaiczne o mocy znamionowej od 5 do 10 kW. Na szczególne podkreślenie zasługuje to, że oba falowniki posiadają dwa trackery MPP, a odpowiedni system podłączenia od strony DC i AC skraca czas okablowania. Jednocześnie oba modele falowników mogą pracować w szerokim zakresie napięcia wejściowego (200–800 V). Urządzenia są dobrze chronione i zabezpieczone kompaktową obudową IP65.

Model Blueplanet 20,0 TL3 INT jest następcą urządzenia Blueplanet 50,0 TL3 INT. Falownik jest dostosowany do montażu na ścianie i dedykowany zarówno do zastosowań komercyjnych, jak i użyteczności publicznej w zdecentralizowanych instalacjach fotowoltaicznych. Nowe przetwornice posiadają już certyfikaty umożliwiające ich instalację w różnych krajach. Należą do nich m.in.: Austria, Francja, Niemcy, Polska, Portugalia, Hiszpania, RPA, Szwajcaria, Turcja i Wielka Brytania.

 

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika