...

Nowe produkty Stäubli do instalacji fotowoltaicznych eBOS

26 lipca 2022
Nowe produkty Stäubli do instalacji fotowoltaicznych eBOS

Kable DC wraz ze złączami to „układ nerwowy” każdego systemu fotowoltaicznego. W porównaniu z innymi elementami struktury fotowoltaicznej okablowanie + złącza DC stanowią około 1% całkowitych kosztów inwestycji nowej elektrowni słonecznej. Staranność wyboru niezawodnych i trwałych wiązek kablowych pozwala na uniknięcie ryzyka wynikającego ze zwiększonych rezystancji styków lub pojawienia się prądu upływowego.

Stäubli wprowadza na rynek nowe produkty zbudowane w oparciu o najnowsze innowacje technologiczne. Wiązka In-Line-Fuse z certyfikatem TÜV i wiązka z rozdzielaczem Y jako rozwiązania połączeń wzajemnych, powstały dzięki współpracy eksperckiej z partnerem produkcyjnym Jurchen Technology. Know-how firmy Stäubli w zakresie opracowywania zaawansowanych technologii złączy i projektowania produktów wysokiej jakości łączy się z doświadczeniem produkcyjnym Jurchen Technology. Dzięki temu partnerstwu, opracowano wysokiej jakości rozwiązania produktowe oparte na unikalnym i sprawdzonym procesie produkcyjnym wulkanizacji Jurchen Technology. Ta wyrafinowana technologia zapewnia nieporównywalny z innymi tego typu produktami stopień szczelności połączeń.

Oba nowe produkty w portfolio Stäubli, zapewniające równowagę elektryczną komponentów systemu eBOS (ang. electrical balance of system) zostały oficjalnie przetestowane przez jednostkę notyfikowaną i posiadają certyfikat TÜV Rheinland. Nowe rozwiązania produktowe zapewniają najwyższą wydajności ze względu na niską rezystancję styku, mniejsze prądy upływowe i doskonałą izolację dzięki innowacyjnemu projektowi i technologii produkcji. Bardzo krótki czas montażu, mniejsze zużycie materiału, mniejsza skrzynka łączeniowej DC, to korzyści rozwiązania eBOS typu „wszystko w jednym” firmy Stäubli. Zastosowanie opracowanych elementów pozwala na uzyskanie oszczędności w porównaniu z konwencjonalnymi systemami okablowania DC. Nowe produkty stanowią uzupełnienie oferty dla aplikacji eBOS, gwarantując bezpieczniejsze, bardziej niezawodne i bankowalne aktywa fotowoltaiczne przy niższym całkowitym koszcie posiadania TCO (ang. Total Cost of Ownership).

Rozdzielacz Y MC4-Evo 2

Przeznaczony jest do łączenia modułów fotowoltaicznych równolegle lub szeregowo-równolegle oraz łączenia innych elementów w różnych instalacjach. Istnieje możliwość konfiguracji zgodnie z wymaganiami klienta i specyfikacjami związanymi z aplikacją (np. niestandardowe długości przewodów).

MC4-Evo 2 ILF3

Chroni komponenty w łańcuchu fotowoltaicznym przed przetężeniem. Ten zespół wiązki jest rozwiązaniem oferowanym w konfiguracji zamawianej przez klienta.

Przedstawione produkty charakteryzują się zastosowanym, unikalnym w świecie procesem produkcyjnym wulkanizacji Jurchen Technology. Jurchen Technology jest jedynym producentem na rynku, który oferuje systemy montażu solarnego wraz z okablowaniem DC z jednego źródła. Firma ta oferuje systemy okablowania pod nazwą JuCon ® DC deklarując, że żaden inny system wiązek kablowych do elektrowni słonecznych nie ma porównywalnego, tak wysokiego stopnia szczelności. Produkcja seryjna odbywa się w Niemczech. System JuCon idealnie nadaje się do budowy pływających elektrowni fotowoltaicznych.

Źródła: Stäubli, Jurchen Technology.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika