Nowe rozwiązania firmy Fronius na targach InterSolar

25 kwietnia 2019
Nowe rozwiązania firmy Fronius na targach InterSolar

Na targach InterSolar, największych na świecie targach branży fotowoltaicznej (od 15 do 17 maja 2019 r. w Monachium), Fronius Solar Energy zaprezentuje swoją wszechstronną ofertę przygotowaną z myślą o transformacji w dziedzinie energetyki. Atrakcją stoiska, oprócz rozwiązań sprzyjających integracji różnych sektorów energetyki, będą także nowe falowniki —  hybrydowy Fronius GEN24 Plus i  Fronius Tauro do zastosowań komercyjnych. Nacisk będzie położony na rozwiązania korzystne ekonomicznie i zaspokojenie konkretnych potrzeb klientów. Ponadto na przykładzie swojej nagradzanej instalacji do tankowania wodoru SOLH2UB firma pokaże, jak w przyszłości będzie można wytwarzać i wykorzystywać wodór jako nośnik energii.

W duchu idei „24 godziny słońca” — wizji przyszłości, w której ogólnoświatowe zapotrzebowanie na energię jest pokrywane w całości ze źródeł odnawialnych — Fronius już teraz oferuje wiele rozwiązań z myślą o transformacji energetyki.  „Z wielką przyjemnością zaprezentujemy odwiedzającym jeszcze więcej rozwiązań sprzęgających sektory elektryczności, ciepła i mobilności. W szczególności chciałbym polecić nasz nowy falownik hybrydowy GEN24 Plus, falownik Fronius Tauro do zastosowań komercyjnych oraz rozwiązania do zasilania wodorem” — mówi Martin Hackl, Global Director Solar Energy, Fronius International GmbH.

Nowe falowniki uzupełniają ofertę produktów

Nowe hybrydowe falowniki Fronius Primo GEN24 Plus i Fronius Symo GEN24 Plus są jedną z wielu atrakcji tegorocznych targów Intersolar. Dzięki tym produktom, firma specjalizująca się w branży PV ma w swojej ofercie rozwiązania o wyższym zakresie mocy do przechowywania energii dla zastosowań w sieciach jedno- i trójfazowych. Falowniki odznaczają się prostotą obsługi i są zaopatrzone w nowatorskie funkcje. Przykładowo indywidualne warianty zasilania awaryjnego zapewniają wysoki stopień niezawodności zasilania własnej mikroinstalacji. Jedna z innowacji, PV Point, umożliwia zasilanie awaryjne w podstawowym zakresie także bez akumulatora. Posiadaczowi akumulatora urządzenia zapewniają zasilanie elektryczne całego gospodarstwa domowego w sytuacji awaryjnej.

Kolejną atrakcją stoiska będzie Fronius Tauro. Fronius opracował ten solidny falownik do zastosowań komercyjnych  z myślą o montażu napowietrznym (IP 65) oraz skonfigurował go pod kątem dużych instalacji w zakresie od 100 kW do 5 MW. Dzięki temu falownikowi można zminimalizować koszty inwestycji i eksploatacji dużych instalacji. „Dzięki nowym falownikom GEN24 i Tauro mamy teraz kompletną ofertę produktów i możemy jak najlepiej służyć naszym klientom w realizacji ich projektów” — podsumowuje Martin Hackl.

Wodór jako nośnik energii przyszłości

Ekologicznie wytwarzany wodór kryje olbrzymi potencjał energetyczny — zarówno jako alternatywa dla paliw kopalnych w środkach transportu, jak i nośnik do długoterminowego magazynowania energii ze źródeł odnawialnych. Fronius SOLH2UB stanowi punkt węzłowy dla energii słonecznej i umożliwia nowatorskie sprzężenie sektorów elektryczności, ciepła i mobilności. Jego działanie polega na wytwarzaniu, magazynowaniu, dystrybucji i rekonwersji wodoru z wykorzystaniem energii słonecznej. To zrównoważone rozwiązanie w dziedzinie mobilności i zasilania energetycznego do wykorzystania w przemyśle i gminach również można obejrzeć na stoisku firmy Fronius.. Projekt ten został w 2018 r. wyróżniony austriacką nagrodą państwową w kategorii technologii ochrony środowiska i energetyki.

 Fronius zaprasza do swojego stoiska na targach Intersolar 2019: hala B2, stoisko 310