Nowy falownik trójfazowy

19 lipca 2017
Nowy falownik trójfazowy

Corab Sp. z o.o. – oficjalny dystrybutor SolarEdge w Polsce – powiększa swoją ofertę o nowy falownik trójfazowy 3 kW z serii E.

Producent wprowadził wiele ulepszeń konstrukcyjnych, co spowodowało, że falowniki są mniejsze, lżejsze i łatwiejsze w montażu. Urządzenia można instalować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Zrezygnowano również z zewnętrznego wentylatora, co spowodowało znacznie cichszą pracę. Producent deklaruje również wzrost sprawności maksymalnej inwertera o 0,1%, co przełoży się na większą produkcję energii oraz oszczędność dla właścicieli domowych instalacji. Urządzenia podlegają 12-letniej gwarancji, podobnie, jak inne falowniki SolarEdge.

Pierwszy trójfazowy falownik 3 kVA z optymalizatorem mocy

Falownik trójfazowy o mocy 3 kVA to wyczekiwana nowość od SolarEdge. Po raz pierwszy na polskim rynku można go zakupić jedynie u oficjalnego dystrybutora, czyli firmy Corab. Urządzenie jest kompatybilne z optymalizatorami mocy P404 i P405. Instalacje z wykorzystaniem tego rozwiązania wymaga łańcucha o długości minimum 12 optymalizatorów. Podobnie jak pozostałe falowniki z serii E posiada zintegrowany monitoring na poziomie modułu. Obsługuje następujące interfejsy komunikacyjne: RS485, Ethernet, Zigbee, Wi-Fi oraz wbudowany GSM.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika