Jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw inwestujących w badania i rozwój oraz komercyjną masową produkcję wydajnych ogniw typu N w Chinach, Jolywood zawsze wybierał drogę TOPCon, wprowadzając dwie generacje technologii ogniw TOPCon: J-TOPCon 1.0 i J-TOPCon 2.0. TOPCon 3.0 i osiągnął wydajność konwersji laboratoryjnej do 26,7%.
Wydajność konwersji produkcji masowej na linii produkcyjnej wydajnych ogniw typu N, zbudowanej i uruchomionej przez firmę przy użyciu zaawansowanej technologii, przekroczyła już 25%. Globalne dostawy wydajnych ogniw i modułów typu Nprzekroczyły 7 GW, a produkty zostały wyeksportowane do ponad 60 krajów i regionów.
Jolywood obecnie przyspiesza eksplorację i optymalizację szlaku ogniw J-TOPCon 3.0 i osiągnął wydajność konwersji laboratoryjnej do 26,7% na bazie technologii POPAID i ogniwa typu n o rozmiarze M10. Ustanowił tym nowy rekord świata dla ogniw TOPCon, kładąc solidny fundament pod przyspieszoną masową produkcję technologii 3.0. Ponadto firma prowadzi również innowacyjne prace badawczo-rozwojowe nad ogniwami TBC, dzięki którym dokonała szeregu stopniowych osiągnięć, badając szersze perspektywy rozwoju i zastosowania wydajnej technologii energii słonecznej typu N.
Niedawno w Nanjing w prowincji Jiangsu odbyło się 9. Forum Technologiczne T0PCon i XBC, które skupia głównych liderów branży fotowoltaicznej. Tegoroczni uczestnicy dzielili się i wymieniali spostrzeżeniami na kluczowe tematy, takie jak obecny rozwój wydajnych ogniw i technologii modułów typu N, krajobraz konkurencyjny ogniw TOPCon, XBC i HJT, procesy produkcyjne i wyposażenie ogniw TOPCon i XBC, plany poprawy wydajności, ścieżki redukcji kosztów ogniw i potencjał na przyszłość. Jako światowy lider w dziedzinie technologii uprzemysłowienia typu N, Jolywood, którego dystrybutorem na Europę jest EC Group, został zaproszony do udziału w Forum.
Podczas swojego wystąpienia Ni Jianxiong, zastępca dyrektora generalnego firmy, przeanalizował aktualne teoretyczne ograniczenia wydajności ogniw XBC i punkty krytyczne w branży oraz przedstawił postęp prac badawczo-rozwojowych zorientowanych na industrializację i tanie ogniwa TBC firmy Jolywood oparte na istniejącej platformie technologicznej POPAID.
W 2023 roku, przy spadku cen w całym łańcuchu branżowym i ciągłej poprawie gospodarki fotowoltaicznej, oczekuje się, że nowa zainstalowana moc fotowoltaiczna na świecie utrzyma szybki wzrost, osiągając łącznie 350 GW nowo zainstalowanej mocy. Bazując na swoich dotychczasowych osiągnięciach, Jolywood przyspieszy również doskonalenie i zakres ścieżki technologicznej TOPCon 3.0, dążąc do częściowej masowej produkcji do 2023 roku oraz, także dzięki EC Group, pomoże promować realizację masowej produkcji wydajnych ogniw typu N.
Dzięki EC Group ogniwa Jolywood są coraz powszechniejsze także w Europie. Bazując na zapewnieniu bezpieczeństwa, wydajności, estetyki i innych osiągów, Jolywood odpowiedział na kompleksowe pokrycie wymagań rynku i zastosowań wieloscenariuszowych oraz zdobył przychylność klientów w kraju i za granicą. Produkty Jolywood zdobyły wiele międzynarodowych nagród, w tym „Annual Module Award” magazynu PV, wraz z EC Group Złote medale na MTP Międzynarodowych Targach Poznańskich GREENPOWER, nagrody EuPD Research „2022 Top PV Brands” oraz nagrodę „Recommended Brands for Module Procurement”. Przez cztery kolejne lata firma znajdowała się także w rankingu producentów modułów fotowoltaicznych spełniających kryteria obecności na liście Bloomberg NEWF Tier 1. odzwierciedla to w pełni wyjątkowe uznanie, jakim wydajne moduły typu n firmy Jolywood cieszą się wśród międzynarodowych profesjonalnych instytucji badawczych.
Źródło: EC Group
Fot. Jolywood