Od firmy rodzinnej do globalnego gracza w branży fotowoltaicznej

6 maja 2021
Od firmy rodzinnej do globalnego gracza w branży fotowoltaicznej

Schletter Group intensyfikuje swoje działania w branży fotowoltaicznej na rynku polskim. Innowacyjne systemy na dachy skośne i bezpłatny konfigurator dostępne już dziś.

Azja, Australia, Ameryka: Schletter, rodzinna firma założona w 1968 roku w Kirchdorf koło Monachium, stała się jednym z liderów światowej produkcji systemów do montażu instalacji solarnych. Dzisiaj spółka Schletter Solar GmbH wraz z firmami partnerskimi produkują odporne i elastyczne systemy montażowe zarówno do instalacji wolnostojących, jak i montowanych na dachach skośnych, płaskich i fasadach.

Produkcja odbywa się na skalę międzynarodową, zaś dystrybucja koncentruje się globalnie na rynkach rozwijających się i regionach, które chcą skutecznie realizować ambitne cele za pomocą innowacyjnych produktów.

Grupa Schletter zatrudnia obecnie około 500 osób we własnym przedsiębiorstwie oraz współpracuje w dziedzinie fotowoltaiki z licznymi partnerami handlowymi i serwisowymi. Od listopada 2020 roku firma umacnia także swoją pozycję w Polsce – jest to związane z wyjątkową rolą Polski w europejskim procesie transformacji energetycznej, w szczególności w zakresie wykorzystania energii słonecznej.

Schletter w Polsce – wysokiej jakości linie produktowe wspierają szybki rozwój w dziedzinie fotowoltaiki

O ile w 2018 roku Polska była jeszcze na 12. miejscu w produkcji energii słonecznej, to w 2019 roku uplasowała się w pierwszej piątce na kontynencie europejskim. Dalszy rozwój wskazuje, że do końca 2021 roku Polska zainstaluje systemy fotowoltaiczne o mocy 2,5 GW.

Tak jak wszędzie na świecie, wydajność i trwałość każdego systemu fotowoltaicznego zależą nie tylko od warunków klimatycznych, pogodowych i nasłonecznienia, lecz także od fachowego wykonania instalacji. Produkty Schletter Group są testowane w najtrudniejszych warunkach, dzięki czemu cechują się odpornością na ekstremalne obciążenia wiatrem, a także  na trzęsienia ziemi bądź korozję. Dotyczy to również stale ulepszanych konstrukcji montowanych na gruncie, których zastosowanie planowane jest już na większą skalę.

Schletter Group, bazując na swoim doświadczeniu (od 20 lat jest niezawodnym partnerem w sektorze solarnym), chce przyczynić się do rozwoju branży w Polsce.

Komfortowa optymalizacja uzysku energii: nowy system na dachy skośne ProLine firmy Schletter

Lżejszy, bardziej odporny, łatwy w montażu: linia produktów ProLine, którą Schletter Group zaprezentował na targach specjalistycznych w marcu 2021 roku, to innowacyjne kształty profili wraz z łatwymi w montażu elementami łączącymi, tworząc konstrukcję nośną na dach skośny. Dzięki systemowi ProLine można również znacznie zmniejszyć zużycie materiału. Elastyczna konstrukcja profilu jest dostępna w wysokościach konstrukcyjnych 35/50/70 mm, dzięki czemu można uwzględnić różne rozpiętości instalacji.

Kolejną zaletą jest to, że połączenie z dachem odbywa się za pomocą haków zaciskowych, których położenie można elastycznie dopasowywać. Do zamocowania na krokwiach wymagany jest tylko jeden wkręt z łbem talerzowym. Żebra poprzeczne na płycie podstawy zapobiegają skręcaniu, a płyty dystansowe zapewniają wyrównanie wysokości poniżej podstawy.

Elastyczne i oszczędzające czas projektowanie systemów dachowych za pomocą narzędzia Schletter Configurator 3.0

Elastyczność i łatwość obsługi to również cechy zaktualizowanego konfiguratora firmy Schletter do projektowania systemów dachowych. Jedną z właściwości wersji 3.0 jest możliwość jednoczesnego przetwarzania kilku projektów.

Konfigurator firmy Schletter jest połączony za pomocą interfejsu z Google Maps, dzięki czemu nie jest już konieczne wielokrotne wprowadzanie współrzędnych. Narzędzie to niezawodnie określa wielkość powierzchni dachu i wskazuje optymalne jej wykorzystanie. Dzięki temu w obliczeniach uwzględniane są warunki lokalne, takie jak obciążenie wiatrem i śniegiem.

Konfigurator, udostępniany bezpłatnie przez firmę Schletter, może być obsługiwany w trybie szybkim i profesjonalnym. To doprawdy ekscytujące, jak takie innowacje będą korzystnie wpływać na rozwój fotowoltaiki w Polsce.

Schletter Solar GmbH

Alustr.1, 83527 Kirchdorf

Tel. + 48 600 281 786