Ograniczniki przepięć dedykowane fotowoltaice i zasilaniu

22 kwietnia 2021
Ograniczniki przepięć dedykowane fotowoltaice i zasilaniu

Firma RST Sp. z o.o., polski producent ograniczników przepięć, wprowadza do oferty produkty serii RST Solar i RST Power. Ograniczniki przeznaczone są do ochrony systemów fotowoltaicznych i zasilania niskiego napięcia, zapewniając kompletną ochronę instalacji fotowoltaicznych.

Ograniczniki RST Solar przeznaczone są zarówno do typowych instalacji o napięciu Ucpv do 1000 V, jak i nowoczesnych systemów o napięciu do 1500 V. Produkty do instalacji o napięciu do 1000 V wykonane są w obudowach z wymiennymi modułami ochronnymi, w konfiguracji Y, z sumującym elementem iskiernikowym (GDT), który eliminuje prąd upływu IPE. Dzięki eliminacji prądu upływu IPE ograniczniki z serii RST Solar mają wydłużoną żywotność w stosunku do standardowych produktów. Ograniczniki do systemów o napięciu do 1500 V wykonane są w specjalnych kompaktowych obudowach, zapewniających odpowiednie odstępy izolacyjne, które gwarantują bezpieczną pracę systemu PV. Produkty serii RST SOLAR wyposażone są także w wizualną oraz zdalną sygnalizację stanu ogranicznika.

Ograniczniki RST Solar znajdą zastosowanie zarówno do ochrony elektrowni naziemnych, jak i instalacji PV na dachach budynków wyposażonych w urządzenie piorunochronne. Można je także zastosować w obiektach niewyposażonych w LPS lub z zachowanym bezpiecznym odstępem separującym.

Seria RST Power pozwala na kompletne zabezpieczenie instalacji elektrycznej od strony zasilania niskiego napięcia. Wszystkie produkty tej serii wykonane są w modułowych obudowach z optyczną sygnalizacją stanu ogranicznika. Szczególną uwagę zwracają ograniczniki kombinowane typu 1+2, RST Power T1+T2, które pomimo zastosowania iskiernika wieloprzerwowego, w głównym torze ochronnym, wykonano w obudowach o szerokości pojedynczego modułu (1TE). Odporność na prądy pioruna Iimp = 12,5 kA pozwala na zabezpieczenie rozdzielnic głównych w każdym obiekcie sklasyfikowanym według poziomu ochrony LPL IV i III. Uzupełnienie serii stanowią ograniczniki typu 2, RST Power T2, znajdujące zastosowanie w rozdzielnicach lokalnych lub do ochrony falowników PV od strony zasilania AC.

Więcej szczegółów na stronie producenta: www.rst.pl