Moduły fotowoltaiczne w ofercie Energi

7 marca 2019
Moduły fotowoltaiczne w ofercie Energi

Własna elektrownia słoneczna bez skomplikowanych formalności, przyjazna środowisku pompa ciepła ogrzewająca dom, a do tego pełne wsparcie w zakresie pozyskania dofinansowania lub pożyczki w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”. Z takich rozwiązań mogą skorzystać klienci Energi Obrotu.

Dla wszystkich, którzy chcą zadbać o domowy budżet, a także zatroszczyć się o środowisko, Energa Obrót przygotowała m.in. ofertę mikroinstalacji fotowoltaicznej. Jest to samoobsługowe urządzenie, które umożliwia produkcję własnego prądu. W pierwszej kolejności na potrzeby gospodarstwa domowego pobierana jest energia słoneczna wytwarzana przez tę niewielką elektrownię, a dopiero później ta z sieci.

Prosta obsługa, oszczędność, a przede wszystkim czyste powietrze – to sprawia, że systemy fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością. Korzystając z technologii fotowoltaicznej, możemy zaoszczędzić nawet 80 proc. rocznych wydatków za energię – mówi Dariusz Chrzanowski, wiceprezes Energi Obrotu.

Zakupy obu produktów – zarówno mikroinstalacji fotowoltaicznej jak i pompy ciepła, podlegają wsparciu rządowego programu „Czyste Powietrze”. W przypadku pierwszego z rozwiązań możliwa jest pożyczka na preferencyjnych warunkach. Jeśli chodzi o pompy, istnieje możliwość dofinansowania do zakupu takiego urządzenia. Kwoty wsparcia wynoszą od 30 do nawet 90 proc. i zależne są od dochodów.

Na wsparcie można liczyć także w zakresie formalności – pracownicy Energi Obrotu pomogą w sporządzaniu wniosków dotacyjnych i kredytowych. Służą też wiedzą i doświadczeniem w zakresie pozyskiwania finansowania na termomodernizację budynku i wymianę przestarzałych źródeł ciepła.

Poza korzyściami finansowymi, instalacje grzewcze oparte na „zielonej energii” to również ochrona środowiska. Realizujemy inwestycje „pod klucz”, kompleksowo zajmujemy się wszelkimi formalnościami związanymi z przyłączeniem i uruchomieniem systemu oraz sporządzamy wnioski dotacyjne dla naszych klientów – podkreśla Dariusz Chrzanowski.

Oferty instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła dla klientów indywidualnych są dostępne od stycznia br.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika