Pierwszy projekt fotowoltaiczny TrinaPro o mocy 250 MW już w realizacji

1 lipca 2018
Pierwszy projekt fotowoltaiczny TrinaPro o mocy 250 MW już w realizacji

Trina Solar Limited, dostawca kompleksowych rozwiązań dla energetyki słonecznej, wygrał wspólnie z inną firmą przetarg na projekt elektrowni fotowoltaicznej pn. „Top Runner” o mocy 250 MW w mieście Tongchuan w prowincji Shaanxi w Chinach.

Elektrownia słoneczna o mocy 250 MW będzie pierwszym na świecie projektem wykorzystującym rozwiązanie TrinaPro. Nowoczesny system, zaprojektowany jako zaawansowana rolnicza elektrownia słoneczna, integruje wiele funkcji w zakresie rolnictwa, fotowoltaiki, turystyki i ograniczenia ubóstwa.

Projekt w mieście Tongchuan będzie ekskluzywną wizytówką TrinaPro, integrującą dwufunkcyjne moduły typu N z podwójną szybą o sprawności 20,67%, trackery marki Nclave i zaawansowane falowniki.

TrinaPro to innowacyjne rozwiązanie fotowoltaiczne, które może znacznie obniżyć uśredniony koszt energii elektrycznej poprzez połączenie najwyższej jakości komponentów, inteligentnych czynności serwisowych związanych z eksploatacją i konserwacją systemu wraz z jego zoptymalizowaną integracją. Ta realizacja oferuje wiodące w branży moduły słoneczne marki Trina Solar, najnowocześniejsze systemy trackerów i światowej klasy falowniki.

Projekt „Top Runner” jest dedykowanym programem wspierającym rozwoj fotowoltaiki, zainicjowanym przez Narodową Administrację ds. Energii w Chinach w 2015 r. Ma on na celu ułatwienie wdrażania zaawansowanych technologii fotowoltaicznych i modernizację produkcji dla całej branży w Chinach.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika