Piotr Woźny nowym prezesem ZE PAK

6 listopada 2020
Piotr Woźny nowym prezesem ZE PAK

Rada Nadzorcza ZE PAK podjęła decyzję o wyborze Piotra Woźnego na stanowisko prezesa zarządu.

Decyzja Rady Nadzorczej o powołaniu Piotra Woźnego – jako prezesa oraz Andrzeja Janiszowskiego jako Wiceprezesa ZE PAK, jest związana z przyjętymi na początku października kierunkami strategii, której celem jest transformacja ZE PAK w producenta energii w oparciu o OZE (odnawialne źródła energii).

Moim celem jako prezesa zarządu będzie możliwie jak najszybsze i efektywne przeprowadzenie Grupy PAK w kierunku produkcji energii neutralnej dla środowiska naturalnego. Andrzej Janiszowski, posiadający bogate doświadczenie związane z obszarem energetyki, które zdobywał m.in. w PGNiG i najważniejszych firmach doradczych takich jak EY czy Deloitte, będzie istotnym wzmocnieniem dla transformacji całej Grupy PAK – powiedział Piotr Woźny, Prezes Zarządu ZE PAK.

Głównym założeniem kierunków strategii, jest stopniowe wygaszanie produkcji energii z  węgla brunatnego, która w scenariuszu bazowym ma zostać zakończona do 2030 roku. W najbliższych latach w ZE PAK coraz więcej energii będzie wytwarzane z OZE, a po zakończeniu wydobycia węgla, produkowana będzie już wyłącznie zielona energia. Termin zakończenia produkcji energii z węgla nie jest przypadkowy, Spółka zamierza wpasować się w finalne daty wytwarzania energii z węgla wyznaczone w Porozumieniu Paryskim. Takie działanie ZE PAK przyczyni się wydatnie do neutralności klimatycznej Wielkopolski.

Jednym z najważniejszych wyzwań, jakie wiążą się ze strategią ZE PAK, jest kwestia społeczna. Chcemy tu działać odpowiedzialnie, tak aby transformacja była procesem sprawiedliwym społecznie dla samej spółki, jej pracowników oraz mieszkańców regionu. Liczymy, że skuteczna realizacja naszych planów, postawi PAK jako wzór do naśladowania dla innych europejskich regionów węglowych – dodaje Piotr Woźny.

Fot. ZE PAK

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika