Ochrona środowiska poszukuje nowych rozwiązań i technologii. Branża znaleźć je może na targach POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu (11-14.10.2016). Ekspozycja targowa pozwala w jednym miejscu zweryfikować pokaźny obszar rynkowej oferty, a towarzyszące im konferencje uzupełniają wiedzę o istotne doświadczenia i zmiany dokonujące się w sektorze. W obu przypadkach – potencjał zdobytego know-how bywa bezcenny.
Targi POL-ECO-SYSTEM, rekomendowane przez Polską Izbę Przemysłu Targowego, zajmują czołowe miejsce, w rankingu targów energii i ochrony środowiska przygotowywanym przez PIPT, znacznie wyprzedzając inne podobne wydarzenia. Ostatnie zestawienia pokazują, że to w poznańskich targach bierze udział największa liczba wystawców i zwiedzających. Największa jest także całkowita, wynajęta powierzchnia targowa.
Branża szykuje się do jesiennych targów
– Do tej pory spłynęły do nas zgłoszenia od firm z Polski, Norwegii, Niemiec, Szwecji, Szwajcarii, Holandii i Austrii, w tym wielu liderów branży – potwierdza Paulina Pietrzak, dyrektor targów POL-ECO-SYSTEM.
Październikowe targi dają sposobność zapoznania się z najnowszą ofertą rynkową oraz odbycia spotkań z najważniejszymi przedsiębiorcami. W Poznaniu zaprezentują się wystawcy m.in. z zakresu odpadów i recyklingu, gospodarki komunalnej, technologii ochrony środowiska, gospodarki wodno-ściekowej, energii i energii odnawialnej, rewitalizacji i rekultywacji, kontroli powietrza i gazów. Nie zabraknie również produktów i usług dla samorządów, a także krajowych instytutów badawczych, jednostek naukowych i instytucji finansujących inwestycje ekologiczne.
Biznesowy wymiar targowych wizyt pogłębią z pewnością bezpłatne spotkania kooperacyjne Eco-Match, które odbywać się będą podczas POL-ECO-SYSTEM. Ich celem jest skojarzenie partnerów technologicznych oraz biznesowych. Spotkania Eco-Match, które odbędą się 13 października, to ósma już edycja tego wydarzenia organizowanego w ramach sieci Enterprise Europe Network i w towarzystwie targów POL-ECO-SYSTEM.
Liczy się potencjał wiedzy
Innowacyjność jest niezbędna w branży ochrony środowiska, dlatego na targach nie zabraknie cennego transferu wiedzy. Cykl konferencyjny otworzy Międzynarodowy Kongres ENVICON, który rozpocznie się 10 października. Nowością jest to, że drugi dzień Kongresu ENVICON (11 października) stanowić będzie element POL-ECO-SYSTEM, tym samym otworzy się na targową publiczność. Planowany program kongresu ENVICON to m.in. circular economy, ochrona powietrza, RIPOK, sesja energetyczna i wodno-ściekowa oraz gospodarka odpadami. Więcej na www.envicon.abrys.pl
Drugim tegorocznym debiutem będzie Forum RIPOK, gdzie inwestorzy i eksploatatorzy tych instalacji dyskutować będą o kierunkach rozwoju branży zagospodarowania odpadów. Pierwszy dzień Forum (11 października) odbędzie się pod szyldem Kongresu ENVICON. Tego dnia odbędzie się otwarte posiedzenie Rady RIPOK. Drugi i trzeci dzień Forum będzie przebiegał w ramach przestrzeni targów POL-ECO-SYSTEM pod egidą Rady RIPOK oraz Przeglądu Komunalnego.
Tradycyjnie odbędą się również cykliczne wydarzenia targowe: Forum Recyklingu oraz Forum Czystej Energii. Tu zaproszeni do udziału eksperci dyskutować będą m.in. o elektroodpadach, odpadach komunalnych i opakowaniowych oraz bioodpadach, a także klastrach energetycznych, magazynowaniu energii, systemach wsparcia prosumentów.
Zaplanowano również konferencję „Wieś polska, wieś innowacyjna”, która będzie podzielona na dwie linie tematyczne: pierwszą dotyczącą cyfryzacji polskiej wsi, drugą – poświęconą rozwojowi odnawialnych źródeł energii na obszarach wiejskich. Więcej na: www.polecosystem.pl/wydarzenia