Polski producent konstrukcji wsporczych do PV przejmuje fińską firmę

25 października 2023
Polski producent konstrukcji wsporczych do PV przejmuje fińską firmę

Budmat Bogdan Więcek, jedna z wiodących firm w Polsce specjalizujących się w branży budowlanej, w zakresie produkcji i dostawy dachów stalowych, systemów rynnowych oraz konstrukcji wsporczych dla fotowoltaiki sfinalizowała transakcję zakupu 100% udziałów w fińskiej firmie Samesor Oy. 

Samesor Oy to fińska firma z bogatą, 60- letnią historią w branży maszynowej. Przedsiębiorstwo to specjalizuje się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologii do profilowania blach stalowych. Jej dotychczasowy dorobek to ponad 1000 maszyn do produkcji blachodachówek, blach trapezowych i innych profili budowlanych dostępnych na rynkach 67 krajów całego świata.

Dzięki temu zakupowi Budmat Bogdan Więcek zyskuje dostęp do nowoczesnych technologii i unikalnego know-how, które umożliwią dalsze inwestycje w nowatorskie rozwiązania dla branży dachowej. Z kolei dla Samesor Oy przejęcie przez Budmat oznacza szersze otwarcie drzwi do polskiego rynku oraz możliwość intensywnej ekspansji na pozostałych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Ponadto klienci grupy Budmat otrzymają dostęp do jeszcze wyższej jakości produktów i innowacyjnych rozwiązań technologicznych, a przedsiębiorstwa budowlane będą mogły skorzystać z oferty „szytych na miarę”  nowoczesnych maszyn, co w konsekwencji pozwoli im przyspieszyć i usprawnić wiele procesów produkcyjnych.

Integracja obu firm to także  szansa na synergię w zakresie badań i rozwoju, co przekłada się na szybsze wprowadzanie innowacji na rynek. Współpraca między zespołami z Polski i Finlandii prowadzić będzie również do wymiany doświadczeń i wiedzy, co zapewne w dłuższej perspektywie przyniesie korzyści obu stronom.

Źródło: Budmat

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika