Pożyczka Ekspresowa na cele ekologiczne

11 lutego 2020
Pożyczka Ekspresowa na cele ekologiczne

Bank Pekao S.A. uruchomił ofertę „Pożyczki Ekspresowej na cele ekologiczne”  na preferencyjnych warunkach – z RRSO 8,3 proc. i prowizją 0 proc.

Z oferty banku może skorzystać każdy, nie tylko dotychczasowi klienci. Decydując się na ofertę banku, można otrzymać od 5 tys. do 50 tys. zł pod warunkiem, że co najmniej 80 proc. tej kwoty przeznaczone zostanie na zakup lub instalację jednego z poniższych celów ekologicznych:

  • odnawialnych źródeł energii: kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych,
  • kotłów centralnego ogrzewania (z wykluczeniem kotłów węglowych),
  • pomp ciepła,
  • okien, drzwi i materiałów do ocieplenia domu,
  • samochodów osobowych z napędem elektrycznym lub hybrydowym oraz motocykli i skuterów z napędem elektrycznym.

Okres spłacania pożyczki można rozłożyć na dowolny okres aż do 10 lat, dzięki czemu wysokość raty można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości. Specjalne warunki są dostępne dla wszystkich zainteresowanych do 30.06.2020 r.

Bank zapowiedział także montaż instalacji fotowoltaicznych na 20 budynkach banku jeszcze w tym roku.

Kilka przykładów zaangażowania banku Pekao S.A w inwestycje proekologiczne:

– po inwestycji Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w obligacje Pekao (128,5 mln zł w październiku 2018 r. i 70 mln zł w czerwcu 2019 r.), zobowiązanie się w banku w obu przypadkach do przeznaczenia równowartości 150 proc. wartości inwestycji EBOiR na finansowanie projektów poprawiających efektywność energetyczną;

– umowa z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym na linię finansową dla małych i średnich przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim w wysokości 150 mln zł, związaną z podniesieniem efektywności energetycznej (kwiecień 2019 r.)

– udzielenie kredytu na budowę największej lądowej farmy wiatrowej w Polsce – Potęgowo na Pomorzu (maj 2019 r.)

– uruchomienie akcji kredytowej sfinansowania instalacji fotowoltaicznych dla przedsiębiorstw do produkcji energii na własny użytek (sierpień 2019 r.)

– pozyskanie z EBI przez Pekao Leasing 100 mln euro na finansowanie inwestycji MŚP, które posłużą m.in. poprawie efektywności energetycznej i rozwojowi OZE (grudzień 2019 r.)

– obligacje dla aglomeracji śląskiej – Tramwaje Śląskie 2 – w ramach programu mającego na celu zwiększenie wykorzystania niskoemisyjnego transportu miejskiego.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika