Prąd ze słońca w domu dziecka

29 października 2019
Prąd ze słońca w domu dziecka

Nowoczesna instalacja fotowoltaiczna będzie produkować energię dla Domu Dziecka im. Jana Korczaka w Gdańsku. To dzięki trójmiejskiej firmie SunSol, która bezpłatnie przekazała i zamontowana ją na dachu ośrodka. Instalacja wartości ponad 20 000 zł była nagrodą wywalczoną przez firmę w konkursie Instalator Roku organizowanym przez olsztyńskiego producenta firmę Corab.

Co roku, podczas kieleckich targów Enex odbywa się konkurs na najlepszą firmę instalacyjną z branży fotowoltaicznej. Konkurs ma charter edukacyjny, w którym  drużyny instalatorów mierzą się w rywalizacji na czas w wykonaniu typowych zadań instalacyjnych z dziedziny fotowoltaiki. Liczy się wiedza, doświadczenie i czas. W tym roku najlepszą firmą instalacyjną okazała się firma SunSol z Gdańska. Już podczas rozdania nagród zadeklarowała przekazanie nagrody o wartości ponad 20 000 zł na cel charytatywny. 

– Jesteśmy firmą zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi, która stawia na jakość wykonania, jakość komponentów oraz na profesjonalną obsługę klienta. Konkurs Instalator roku był szansą pokazania na co nas stać. Cieszymy się z zajęcia pierwszego miejsca. – Michał Kitkowski, właściciel firmy SunSol.

Wybrano ośrodek, któremu taka instalacja jest najbardziej potrzebna – Dom Dziecka im. Jana Korczaka w Gdańsku.

– Biorąc pod uwagę jakie jako dom dziecka mamy potrzeby pomoc w firmy Sunsol jest ogromna. Zaoszczędzone środki pomogą w jeszcze lepszym wymiarze wesprzeć nasze dzieci i pomagać im w codziennym rozwoju. – podkreśla Ilona Puckowska – Pociask Dyrektor domu im. Janusza Korczaka w Gdańsku.

Gdański SunSol posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Nie tylko przekazał wygrane komponenty, ale również zajął się ich profesjonalnym montażem oraz wszelkimi formalnościami.

Posiadanie instalacji przekłada się na realne oszczędności. W tym przypadku oszczędności te zostaną wykorzystane na lepsze wsparcie dla dzieci.

Kolejny konkurs już w lutym przyszłego roku podczas targów Enex w Kielcach. Organizatorem konkursu jest największy polski producent systemów fotowoltaicznych firma Corab.

SunSol gdańska firma instalacyjna, która tworzy systemy fotowoltaiczne przeznaczone dla gospodarstw domowych oraz firm. Zapewnia kompleksową obsługę od zaprojektowania systemu, poprzez dostarczanie urządzeń, po ich instalację oraz przyłączenie do sieci.

Corab od blisko 30 lat specjalizuje się w elektronice oraz produkcji wyrobów ze stali i aluminium.  Obecnie to jeden z największych polskich producentów systemów fotowoltaicznych eksportujący swoje produkty do kilkunastu krajów. Firma współpracuje z największą siecią wyselekcjonowanych firm instalacyjnych z całej Polski.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika