Premiera falownika TAURO firmy Fronius

12 września 2019
Premiera falownika TAURO firmy Fronius

Fronius zaprezentował  nowy solidny falownik do rozwiązań komercyjnych dla maksymalnego zysku. Oficjalna premiera TAURO w Polsce odbyła się 10 września br. w Hotelu Radisson Blue Sobieski w Warszawie.

TAURO pozwala na elastyczne planowanie systemu i minimalizację kosztów inwestycji, jednocześnie zapewniając wysoką wydajność nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach (ciepło, zimno, kurz).

Nowy falownik uzupełnia dotychczasową ofertę produktów    

Fronius opracował ten solidny falownik do zastosowań komercyjnych z myślą o montażu w warunkach niekorzystnego oddziaływania czynników atmosferycznych (IP 65) oraz skonfigurował go pod kątem dużych instalacji w zakresie mocy od 50 kW, aż po dziesiątki MW.

Dzięki Fronius TAURO mamy teraz kompletną ofertę produktów i możemy jak najlepiej służyć naszym klientom w realizacji ich projektów — podsumowuje Martin Hackl, Global Director Solar Energy.

Elastyczność w projektowaniu

Fronius TAURO doskonale nadaje się zarówno do systemów o topologii zcentralizowanej (lokalizacja falownika w pobliżu stacji transformatorowej), jak i rozproszonej (falowniki bezpośrednio przy modułach). Może on zostać zamontowany zarówno pionowo, jak i poziomo – co doskonale sprawdza się na płaskich dachach: można go po prostu położyć na odpowiednim stelażu bezpośrednio na połaci dachu. Ponadto Fronius TAURO daje możliwości montażu w miejscach bezpośrednio narażonych na działanie promieni słonecznych.

Mądra oszczędność na kosztach inwestycji

Dzięki różnym przemyślanym rozwiązaniom Fronius TAURO gwarantuje nie tylko szybki montaż, ale także znacząco zmniejsza koszty BOS (ang. Balance of System). Są to koszty instalacji PV obejmujące wszystkie – poza modułami, konstrukcją i falownikami – dodatkowe wydatki: m.in. na okablowanie, skrzynki DC, podrozdzielnice AC, itp. Oszczędności można poczynić zarówno w instalacjach systemu nadachowego, jak i naziemnego.

Większe uzyski dzięki innowacyjnej technologii chłodzenia

Fronius TAURO jest przystosowany do pracy w warunkach niekorzystnego oddziaływania zewnętrznych czynników atmosferycznych. Można go zainstalować w niechronionym miejscu w najbardziej ekstremalnych warunkach (np. ciepło, zimno, kurz itp.). Innowacyjna konstrukcja z podwójnymi ściankami i technologia aktywnego chłodzenia pozwalają wystawiać Fronius TAURO na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, zapewniając jednocześnie wysoce sprawną i ciągłą wydajność. Tylko takie rozwiązania w pełni chronią komponenty falowników przed wysoką temperaturą, a tym samym wydłużają ich żywotność.

Można zatem stwierdzić, że Fronius TAURO jest doskonale przygotowany na dalsze ocieplanie się naszego klimatu.

Zintegrowane monitorowanie i łatwy serwis w standardzie

Sprzęt i oprogramowanie do monitorowania systemów komercyjnych są standardowo dostarczane wraz z Fronius TAURO. Dodatkowe komponenty firm trzecich można również łatwo zintegrować z otwartymi interfejsami falownika.Dzięki przemyślanej konstrukcji Fronius TAURO może być serwisowany na miejscu jego instalacji nawet przez jedną osobę, co nie tylko oszczędza czas, ale także koszty pracy. Więcej informacji na stronie: www.fronius.pl/solar/tauro

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika