Premiera magazynu energii Kehua iStoragE w Polsce

13 grudnia 2022
Premiera magazynu energii Kehua iStoragE w Polsce

Dnia 7 grudnia 2022 r. w warszawskiej przestrzeni Pin-Up Studio odbyła się oficjalna premiera najnowszego magazynu energii producenta Kehua Tech – iStoragE. Wydarzenie organizowane przez Kehua Tech – ze wsparciem Soltec – przyciągnęło firmy instalatorskie z całego kraju.

Prezentacja najnowszych rozwiązań od Kehua Tech została poprowadzona przez przedstawicieli firmy Kehua: Angel Lee (dyrektor regionalną na Europę w Kehua), Boyce’a Lee (inżyniera technicznego wsparcia sprzedaży), a także Krzysztofa Bukałę, specjalistę ds. systemów magazynowania energii w Soltec.

To unikalne wydarzenie na europejskim rynku magazynów energii dla prosumentów. Kehua zaprezentowała swój najnowszy kompaktowy system magazynowania energii idealnie wpisujący się w zmiany na rynku energii w Polsce poprzez gotowość systemu net-billingu oraz przyszłej, nieznanej jeszcze taryfy dynamicznej dla konsumentów – ocenił Krzysztof Bukała.

Na ponad 80 klientów Soltec czekały: ShowRoom z innowacyjnym iStoragE, dawka merytorycznej wiedzy oraz eksperckie porady. Przedstawicielka Kehua Tech przybliżyła gościom historię i osiągnięcia producenta:

–  Kehua rozwija technologie PV+ESS już od 34 lat. Przez ostatnie sześć lat ugruntowaliśmy silną pozycję na rynku międzynarodowym: zajmujemy ósme miejsce na rynku falowników PV w Azji, pierwsze miejsce w rankingu udziału BTM w rynku magazynów energii w Chinach oraz znaleźliśmy się w TOP 5 największych dostawców falowników hybrydowych w 2021 r. wg IHS Markit – wyliczała Angel Lee.

Magazyn iStoragE posiada jedne z najmocniejszych baterii na rynku. Jest to urządzenie typu all-in-one, czyli składające się jednocześnie z falownika hybrydowego oraz magazynu energii, co znacznie ułatwia montaż. Charakteryzuje się wyjątkowo sprawnym systemem UPS: w momencie zaniku napięcia przełączy się w tryb zasilania awaryjnego w przeciągu 10 milisekund. Moduły wykonane w technologii LiFePO4 o pojemności 5 kWh mogą oddać aż 4 kW mocy w swoim standardowym trybie pracy. W trybie back-up ta wartość przez 60 sekund rośnie aż do 20 kW. Co więcej, iStoragE może być łatwo rozbudowany do ośmiu modułów akumulatorowych, co daje pojemność aż 40 kWh całego systemu. Z kolei zaawansowana aplikacja Kehua App wspiera szybkie uruchamianie i konfigurację w miejscach bez dostępu do sieci lub sieci o niskiej jakości.

Magazyn iStoragE już wkrótce będzie dostępny w sklepie Soltec.