Profesjonalne mycie modułów fotowoltaicznych

23 stycznia 2020
Profesjonalne mycie modułów fotowoltaicznych

Firma EKO-WIATR BIS oferuje usługę mycia modułów fotowoltaicznych przy użyciu specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do tego celu. Jako pierwsza firma w Polsce posiada maszynę Roboklin 25 zaprojektowaną i zbudowaną przez włoską firmę Messersi, przeznaczoną do mycia modułów fotowoltaicznych zamontowanych na wielkopowierzchniowych elektrowniach PV.

Firma EKO-WIATR BIS została założona w 2007 roku przez doświadczonych specjalistów
z zakresu energetyki wiatrowej. Od tego czasu szybki rozwój firmy umożliwił prowadzenie działalności związanej z szeroko rozumianą energetyką odnawialną na terenie całej Polski. W zakres działalności firmy wchodzą obsługa i pełnienie kompleksowej funkcji operatora farm wiatrowych, wielkopowierzchniowych elektrowni fotowoltaicznych wraz z towarzyszącą infrastrukturą elektroenergetyczną oraz stacji elektroenergetycznych WN/SN, a także konserwacja podlegających zgłoszeniu do Urzędu Dozoru Technicznego urządzeń wchodzących w skład każdej turbiny wiatrowej.

Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie energetyki wiatrowej, wykwalifikowana kadra kierownicza oraz zespół pracowników doskonalących na bieżąco swoje umiejętności gwarantują rzetelne podejście do powierzonych zadań oraz wykonywanie ich na wysokim, profesjonalnym poziomie w każdej dziedzinie działalności firmy. Od początku istnienia EKO- WIATR najważniejszym celem, jaki firma stara się osiągnąć i do którego nieustannie dąży, jest zadowolenie klienta, satysfakcja inwestora z powierzonych zadań oraz przekonanie o profesjonalnym, sprawnym i rzetelnym podejściu do realizowanych działań.

Kwalifikacje i uprawnienia zawodowe

W związku z prowadzoną działalnością firma EKO-WIATR BIS zatrudnia wykwalifikowanych pracowników posiadających właściwe i aktualne kwalifikacje oraz uprawnienia zawodowe wymagane przepisami prawa polskiego oraz europejskiego, a w szczególności:

 • uprawnienia budowlane w branży konstrukcyjnej, drogowej i elektrycznej do kierowania robotami bez ograniczeń,
 • świadectwa kwalifikacyjne nadane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich w zakresie eksploatacji „E” i dozoru „D” dla danego rodzaju urządzeń, sieci i instalacji elektroenergetycznych NN, SN i WN,
 • szkolenia firmy Vestas uprawniające do samodzielnej pracy na turbinach wiatrowych,
 • szkolenia firmy Schneider Electric Polska z obsługi i przeglądu rozdzielnic SN typu RM6 wraz z zabezpieczeniami VIP30 i VIP35,
 • szkolenia firmy SONEL w zakresie urządzeń pomiarowych oraz wykonywania pomiarów elektrycznych,
 • uprawnienia UDT do obsługi i konserwacji urządzeń transportu bliskiego w zakresie obsługi i konserwacji podestów ruchomych, wciągników oraz suwnic,
 • certyfikaty Global Wind Organisation,
 • szkolenia Power Climber Wind uprawniające do obsługi, remontu oraz przeglądu na poziomie producenckim urządzeń,
 • szkolenia z zakresu BHP i PPOŻ,
 • szkolenia z zakresu ochrony środowiska,
 • licencje z zakresu zarządzania nieruchomościami.


Specjalistyczny sprzęt do mycia modułów

Roboklin 25 jest wielofunkcyjną, samobieżną maszyną gąsienicową, która jest w stanie poruszać się po każdym, nawet najbardziej niekorzystnym terenie. Duży zbiornik na wodę o pojemności 2400 l umożliwia umycie modułów fotowoltaicznych na jednym obiekcie elektrowni fotowoltaicznej o mocy 1 MW.
Do mycia modułów stosowana jest woda demineralizowana poprzez użycie specjalistycznych, przeznaczonych do tego celu biodegradowalnych preparatów renomowanych światowych producentów. Teleskopowe ramię zakończone szczotką, która zapobiega zadrapaniom, o długości do 4200 mm, pozwala na szybkie i sprawne umycie znacznych powierzchni modułów w krótkim czasie. Elektroniczne sterowanie odległości układu myjącego od modułów fotowoltaicznych – przy użyciu zestawu wmontowanych czujników ultrasonicznych – pozwala na zapobiegnięcie przypadkowym ruchom ramienia i uszkodzeniom modułów PV, spowodowanych nierównym podłożem lub różnym kątem nachylenia instalacji. Zraszacze rozmieszczone wzdłuż całkowitej długości szczotki, zapewniają równomierne rozprowadzenie wody na powierzchni tuż przed użyciem szczotki myjącej, poruszającej się w dwóch kierunkach w zależności od kierunku jazdy maszyny.

Mycie paneli fotowoltaicznych ROBOKLIN 25

Firma EKO-WIATR BIS oferuje mycie paneli fotowoltaicznych przy użyciu specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do tego celu. Jako pierwsza firma w Polsce posiadamy maszynę ROBOKLIN 25.

Opublikowany przez EKO-WIATR BIS Krzysztof Statuch Poniedziałek, 16 grudnia 2019

 

Posiadając sprzęt, odpowiednio przeszkoloną przez producenta kadrę oraz własny transport, firma EKO-WIATR jest w stanie wykonać usługę mycia modułów fotowoltaicznych w każdym rejonie Polski.

EKO-WIATR BIS

ul. Jana Pawła II 52/452, 98-200 Sieradz

tel. 43 822 08 31

biuro@ekowiatrbis.pl

www.ekowiatrbis.pl