Program wspierający pracę firm fotowoltaicznych

16 kwietnia 2020
Program wspierający pracę firm fotowoltaicznych

Obsługa klienta w branży fotowoltaicznej to proces w którym bardzo ważna jest współpraca i koordynacja działań handlowców z ekipą (ekipami) instalatorów PV. Właściwe planowanie terminów robót u klienta, z uwzględnieniem wielkości oraz technicznych uwarunkowań instalacji PV, pozwolą na maksymalizację wydajności pracy i racjonalne wykorzystanie zespołów instalatorów PV.

Efekt: optymalna liczba wykonanych instalacji określonym zasobem ludzkim.

Rozwiązania wspierające proces sprzedaży i logistyki wykonywania instalacji fotowoltaicznych, oferuje firma KOMPLUS. Program INSTALACJE PV uwzględnia specyfikę działania branży fotowoltaicznej.

System wspiera i porządkuje działania handlowe. Automatyzacja procesów pozwala na sprawne tworzenie ofert handlowych, skuteczne planowanie działań z klientem.

Pomaga zarządzać organizacją pracy w zakresie planowania, profesjonalnego wykonawstwa oraz serwisowania instalacji PV. Dobrze zbudowany harmonogram działań optymalizuje proces  wykorzystania całych zasobów firmy od pierwszego kontaktu z klientem aż po serwis jego instalacji PV. Efekt: budowa zaufania klienta a w konsekwencji wiarygodności firmy.

Usprawnienie realizacji zleceń – budowy instalacji fotowoltaicznych. Instalator fotowoltaiki może mieć na bieżąco podgląd do portfela zamówień, danych technicznych dla wykonania instalacji PV (projektu, uwarunkowań budynku, inne udostępnione przez system dla zainteresowanego). Efekt: właściwe przygotowanie się do pracy z uwzględnieniem unikalności instalacji PV (każda jest inna) poprzez dobór potrzebnych komponentów oraz narzędzi i akcesoriów, sprawny proces budowy właściwy i szybki serwis wykonanych instalacji.

Więcej o programie: https://komplus.pl/system-dla-firm-fotowoltaicznych/