Projoy na targach ENEX w Polsce

13 maja 2022
Projoy na targach ENEX w Polsce

Niedawno, w dniach 23-24 lutego br., w Kielcach odbyły się targi ENEX 2022 (ENEX Nowa Energia), które mają duże znaczenie na rynku europejskim. Nawet epidemia nie przeszkodziła, aby prezentować, a przede wszystkim rozmawiać o nowościach w branży fotowoltaicznej oraz energetycznej.

Projoy Electric, jako ekspert ds. bezpieczeństwa DC w dziedzinie fotowoltaiki, współpracował z lokalnymi klientami z Polski w celu prezentacji produktów Projoy na targach, które przyciągnęły rzesze zainteresowanych klientów i bardzo zainteresowały polskich odwiedzających.

Głównym celem Projoy na targach ENEX było zaprezentowanie odwiedzającym systemu szybkiego wyłączania Projoy PEFS-EL, który jest bardzo popularny w Polsce. Odkąd wszedł na polski rynek, szybko spotkał się z uznaniem klientów, dzięki czemu Projoy stał się liderem – marką nr 1 w Polsce. Udział w rynku jest dość duży, a produkty wykorzystywane są w wielu projektach fotowoltaicznych.

Wiele krajów w Europie i Stanach Zjednoczonych ma rygorystyczne wymagania dotyczące funkcji szybkiego wyłączania systemów fotowoltaicznych: systemy fotowoltaiczne we wszystkich budynkach muszą mieć możliwość szybkiego wyłączenia w sytuacjach awaryjnych. Polski rząd również ściśle określił wymagania. Wyłączniki serii Projoy PEFS w pełni spełnia ten międzynarodowy standard。

W przypadku pożaru w instalacji fotowoltaicznej, najpierw zostanie odłączony prąd na zacisku AC. Seria PEFS-EL Rapid Shutdown odbierze sygnał przerwy w zasilaniu, jeśli czas przerwy przekroczy 5 sekund, automatycznie odłączy wyłącznik, a następnie odłączy stronę DC, tworząc bezpieczne miejsce pracy strażakom. Z drugiej strony, dzięki zaawansowanemu czujnikowi temperatury monitorującemu temperaturę wewnątrz obudowy w czasie rzeczywistym, wyłącznik może zostać automatycznie rozłączony, gdy temperatura wewnętrzna przekroczy 70°C, aby zapobiec pożarowi instalacji fotowoltaicznej.

Wyłączniki serii PEFS firmy Projoy mają funkcję automatycznego resetowania. Po rozłączeniu zasilania prądem przemiennym (np. odcięciu zasilania), a następnie przywróceniu zasilania, seria PEFS może zresetować i podłączyć obwód szybko i automatycznie. Nie ma potrzeby ręcznego resetowania go za każdym razem.

Gdy seria PEFS firmy Projoy do szybkiego rozłaczania jest zainstalowana w systemie fotowoltaicznym, jeśli obwód prądu przemiennego nie jest zasilany, na przykład podczas przerwy w dostawie prądu, konserwacji linii zasilającej lub awarii sieci, obwód prądu stałego zostanie automatycznie rozłączony. To znacznie wydłuży żywotność falownika fotowoltaicznego i sprawi, że naprawa lub wymiana falownika będzie bezpieczniejsza.

Seria Projoy PEFS do szybkiego rozłaczania wykorzystuje kondensatory i silniki klasy przemysłowej i ściśle kontroluje kluczowe elementy wewnętrzne. Nadaje się do domowych systemów fotowoltaicznych lub przemysłowych i komercyjnych systemów fotowoltaicznych. Projektowana żywotność urządzeń, spełnia wymagania eksploatacyjne systemów fotowoltaicznych i wynosi 25 lat.

Pomimo epidemii, Projoy mógł zaprezentować swoje produkty dzięki swojemu przedstawicielowi podczas targów ENEX. Projoy umieścił również banery reklamowe w popularnych portalach branżowych, co pokazuje zaangażowanie i wysoką dbałość Projoy o polski rynek.

W 2021 roku firma Projoy w pełni unowocześniła funkcję wyłączników serii PEFS-EL i wprowadziła funkcję szybkiego rozłączania na poziomie panelu PEFS-PL, która może odłączyć każdy panel fotowoltaiczny w przypadku pożaru. W oparciu o nowe serie produktów i nowe, bardziej zaawansowane rozwiązania techniczne, Projoy będzie w stanie utrzymać swoją wiodącą pozycję na polskim rynku, a także będzie w stanie dalej się rozwijać i zdobywać nowe rynki europejskie.

Firma Projoy działa globalnie, ale od wielu lat jest głęboko zaangażowana szczególnie w europejski rynek fotowoltaiczny. Dzięki doskonałej jakości i wydajności produkty tej marki zdobyły rozpoznawalność i uznanie europejskich klientów.

Plan rozwoju Projoy opiera się głównie na rynkach zagranicznych i nadal będzie koncentrował się na Europie, gdzie zgodnie z koncepcją marki „Switch To Safety” będziemy dostarczać klientom wydajne i doskonałej jakości produkty oraz promować zrównoważony rozwoju globalnego przemysłu fotowoltaicznego.

artykuł sponsorowany