Proste monitorowanie instalacji fotowoltaicznych

9 października 2017
Proste monitorowanie instalacji fotowoltaicznych

Z punktu widzenia zarówno użytkownika instalacji, jak i instalatora nowoczesne systemy monitorowania instalacji fotowoltaicznych powinny cechować wydajność, prostota i intuicyjna obsługa. Mając to na uwadze, firma Zeversolar stworzyła dla swoich falowników portal monitorowania ZeverCloud.

Bezpłatny i bezpieczny

ZeverCloud jest bezpłatną usługą oferowaną w chmurze. Dzięki temu dane dotyczące instalacji można wygodnie wywoływać z dowolnego miejsca przez internet, a wysokie bezpieczeństwo danych jest gwarantowane. Oprogramowanie posiada specjalne zabezpieczenia przed usterkami i utratą danych, a w razie awarii jednego z serwerów inny serwer automatycznie przejmuje jego zadania.

Przejrzyste zestawienie wszystkich danych

ZeverCloud pozwala prezentować aktualne i historyczne dane dotyczące instalacji fotowoltaicznej w prosty i czytelny sposób, np. za pomocą wykresów. Umożliwia to szybką kontrolę instalacji, również w celu weryfikacji spełniania gwarancji dotyczących wydajności. Ponadto użytkownik może porównywać aktualne dane dotyczące mocy z zapisanymi w pamięci danymi historycznymi i w ten sposób wykrywać spadki mocy. To jednak nie wszystkie atuty portalu ZeverCloud: na życzenie użytkownika system może mu automatycznie przesyłać pocztą elektroniczną komunikaty i raporty dotyczące uzysku energii.

Dostęp do danych dotyczących instalacji za pomocą smartfonu

Posiadacze smartfonu mogą pobrać na swój iPhone lub telefon z Androidem aplikację ZeverCloud, która umożliwia dostęp do portalu monitorowania ZeverCloud.Za p omocą tej aplikacji użytkownicy instalacji fotowoltaicznych mogą mieć dostęp z dowolnego miejsca na świecie do aktualnych i historycznych danych o uzysku energii oraz informacji dotyczących zmniejszenia emisji CO2. Ponadto lokalizacja instalacji jest wyświetlana automatycznie na mapie w telefonie.

Aplikacja jest przeznaczona dla użytkowników prywatnych i komercyjnych oraz bezpłatna, tak jak monitoring za pomocą portalu ZeverCloud. Na przejrzystych i kompaktowych wykresach przedstawia ona dzienne, miesięczne i roczne uzyski energii oraz informuje o uzyskanych przychodach. Również komunikaty są przesyłane bezpośrednio na telefon komórkowy.

Proste podłączenie

Nie tylko monitorowanie, lecz także nawiązanie komunikacji pomiędzy falownikiem Zeversolar z modułem ComBox a portalem monitorowania jest niezwykle proste: najpierw falownik należy połączyć za pomocą modułu Wi-Fi lub kabla sieciowego LAN z internetem. Następnie wystarczy tylko zeskanować kod QR Code falownika i urządzenie połączy się z portalem ZeverCloud.

Demonstracja działania ZeverCloud: https://www.zevercloud.com/demoPlant