Przedsiębiorstwa stawiają na zieloną energię

25 lutego 2022
Przedsiębiorstwa stawiają na zieloną energię

ML System podpisał z Polskimi Zakładami Zbożowymi Lubella GMW w Lublinie umowę o wartości 4,4 mln zł netto na dostawę, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej dla zakładu produkcyjnego. Całkowita moc instalacji wyniesie ponad 1,16 MW. Zajmie ona powierzchnię 5700 m2 i wygeneruje ok. 1076 MWh energii elektrycznej w skali roku.

Systematycznie zwiększamy nasz potencjał w segmencie B2B. Przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na uruchamianie instalacji fotowoltaicznych w następstwie skokowego wzrostu cen energii ze źródeł konwencjonalnych – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Jak podkreśla ML System, ten element jest szczególnie ważny dla firm produkcyjnych, gdzie energia wytworzona z alternatywnych, ekologicznych źródeł zużywana jest na bieżąco. Koszt wytworzenia prądu z OZE jest przewidywalny, ma tendencję malejącą, a prognoza wydatków i zysków dla posiadaczy instalacji OZE jest mierzalna i ułatwia planowanie długoterminowe.

– Nie bez znaczenia jest również fakt, iż dziś świadomi konsumenci wybierają produkty o niższym śladzie węglowym i chcą wspierać firmy podejmujące działania proekologiczne. Dlatego odpowiedzialni przedsiębiorcy traktują inwestycje w zielone rozwiązania już nie tylko jako konieczne działania dla poprawy efektywności energetycznej, ale jako niezbędny element realizacji swoich celów środowiskowych. Cieszymy się, że nasi klienci to coraz częściej właśnie takie przedsiębiorstwa – dodaje Dawid Cycoń.

Źródło: ML System

Fot. ML System

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika