Przetargi fotowoltaiczne. III kwartał 2016 r.

4 stycznia 2017
Przetargi fotowoltaiczne. III kwartał 2016 r.

Serwis PressInfo.pl przygotował raport podsumowujący ogłoszone przetargi w branży fotowoltaicznej w III kwartale 2016 r. Wynika z niego, że w Polsce w tym okresie ogłoszono 87 przetargów, których przedmiot był związany z tą branżą. Liczba przetargów ogłaszanych w poszczególnych miesiącach to: lipiec – 32, sierpień – 21, wrzesień – 34.

Najwięcej ogłoszeń w Polsce w branży fotowoltaicznej opublikowano na terenie województw wielkopolskiego (14) oraz mazowieckiego (11). Kolejne miejsce zajęło województwo dolnośląskie, gdzie PressInfo.pl zmonitorowało dziewięć ogłoszeń przetargowych. Najsłabiej sytuacja wyglądała w województwie lubelskim, gdzie opublikowano tylko jedną informację.

Najczęstszą formą przetargów opublikowanych w badanym okresie był przetarg nieograniczony – 41 wyników, co stanowi 47 proc. wszystkich ogłoszeń.

Zdecydowanie najczęściej pojawiającym się typem przetargów fotowoltaicznych w III kwartale 2016 r. były postępowania na usługi i ich wykonanie – 60. Przetargi na dostawy, usługi, wykonanie stanowiły treść 22 ogłoszeń, a na dostawy – pięciu.

 

Szczegóły raportu w numerze 4.2016 kwartalnika Magazyn Fotowoltaika.   Zaprenumeruj