...

Przetargi fotowoltaiczne w IV kwartale 2018 r.

15 lutego 2019
Przetargi fotowoltaiczne w IV kwartale 2018 r.

Serwis PressInfo.pl przygotował raport podsumowujący ogłoszone przetargi w branży fotowoltaicznej w IV kwartale 2018 roku. Wynika z niego, że w Polsce w tym okresie ogłoszono 394 przetargi, których przedmiot był związany z tą branżą. W porównaniu do poprzedniego kwartału liczba ogłaszanych postępowań przetargowych zmalała o 13,5%. Liczby opublikowanych przetargów w poszczególnych miesiącach przedstawiały się następująco: październik – 159, listopad – 118, grudzień 117.

W poprzednich kwartałach, najczęściej wybieranym trybem prowadzenia zamówienia publicznego był przetarg nieograniczony. W tym kwartale nastąpiła zmiana – organizatorzy zamówień częściej decydowali się na zapytanie ofertowe.  W  badanym okresie ogłoszenia w tej formie pojawiły się  – 242 razy, co stanowi ponad połowę wszystkich informacji.

Najwięcej ogłoszeń przetargów fotowoltaicznych w IV kwartale 2018 roku dotyczyło postępowań  na „usługi, wykonanie” – to 231. Przetargi na „usługi , wykonanie, dostawy” – 101 postepowań, a przetargi na same „dostawy” – 62 ogłoszenia. 

Na terenie województwa podlaskiego opublikowano najwięcej ogłoszeń w Polsce w branży fotowoltaicznej – 59. W lubelskim, które znalazło się na drugim miejscu pod względem liczby ogłoszonych postępowań przetargowych pojawiło się 48 ogłoszeń. Podium zamyka województwo mazowieckie – 43 ogłoszenia. Najsłabiej sytuacja wyglądała w województwie lubuskim, gdzie Pressinfo.pl zmonitorowało jedynie 1 informację.

Pełny raport ukaże się w numerze 1/2019 Magazynu Fotowoltaika. Zaprenumeruj