Przybij piątkę z Hypontech – pięć powodów, dla których warto wybrać falowniki tej marki

10 sierpnia 2021
Przybij piątkę z Hypontech – pięć powodów, dla których warto wybrać falowniki tej marki

Wydajność, bezpieczeństwo, wygoda czy atrakcyjna cena? Nie musisz wybierać. Montując Hypontech, otrzymujesz starannie zaprojektowany falownik o wysokiej kulturze pracy. Co więcej, Hypontech zadbał o spełnienie wszystkich wymogów formalnych. Każde urządzenie posiada certyfikat NC RfG, który potwierdza spełnienie wymogów unijnego kodeksu sieciowego. Brzmi interesująco? Dowiedz się więcej i przeczytaj o pięciu głównych zaletach inwerterów Hypontech, które ułatwią Ci podjęcie decyzji.

Prosta konstrukcja oparta na solidnych podzespołach

Inżynierowie pracujący nad falownikami Hypontech przygotowali bardzo solidną konstrukcję, którą oparli na podzespołach od najlepszych producentów. Obudowa została odlana z jednego elementu, zrezygnowano również z wentylatora, a do chłodzenia całego systemu użyto radiatora. Dzięki temu urządzenie pracuje bardzo cicho (do 25 dB).

Pod obudową inwertera można znaleźć komponenty m.in. Fujitsu, Santon oraz Tamura Corporation. Za procesor odpowiedzialna jest z kolei renomowana marka Texas Instruments.

Łatwy montaż oraz monitoring w języku polskim

Niska masa, zgrabna konstrukcja oraz prosta konfiguracja – te cechy nie tylko upraszczają proces montażu urządzenia, lecz także pozwalają na przeprowadzenie instalacji przez jedną osobę. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość zdalnej zmiany ustawień inwertera z poziomu smartfonu.

Kiedy inwerter Hypontech jest już gotowy do pracy, szybko zaprzyjaźni się z nim również właściciel instalacji PV. Praca Hypontech jest bowiem monitorowana poprzez aplikację HiPortal, która jest wyjątkowo intuicyjna w obsłudze oraz dostępna w języku polskim.

Istnieje również możliwość diagnostyki urządzenia przez internet. Pracownicy serwisu są w stanie zlokalizować problem i wykonać część prac serwisowych bez konieczności wizyty u inwestora.

Niski pobór mocy w nocy

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale inwertery konsumują energię elektryczną również w nocy, kiedy nie pracują. Jak ograniczyć te straty? Wybierz falownik, który nie będzie miał zbyt dużego apetytu na prąd po zachodzie słońca.

Falowniki Hypontech są wyjątkowo oszczędne, a po zmroku ich pobór mocy nie przekracza 1 W. Oznacza to, że zimą, kiedy instalacja nie pracuje nawet przez 15 godz. na dobę, prosumenci muszą przeznaczyć nie więcej niż 15 Wh, aby zaspokoić energetyczne potrzeby tego urządzenia.

Dla porównania nocny pobór mocy w przypadku niektórych falowników to nawet 10 W, czyli 150 Wh w analogicznym okresie. Oczywiście, w skali dnia lub nawet miesiąca są to różnice praktycznie niezauważalne. Jednak przyjmując szerszy horyzont czasowy, zobaczysz, że w łatwy sposób możesz oszczędzić cenne kilowatogodziny i przeznaczyć je na inne cele.

Niskie napięcie startowe oraz wysoka sprawność

Hypontech to prawdziwy pracuś, który budzi się wyjątkowo szybko i nie kładzie się spać niemal do zachodu słońca. Dzieje się tak z uwagi na niskie napięcie startowe. Wystarczy jedynie 180 V po stronie DC, aby falownik zaczął przetwarzać energię, którą generują panele PV.

O wysokiej klasie inwertera świadczy również jego wysoka sprawność. W przypadku renomowanych producentów wynosi ona co najmniej 98%. Hypontech spełnia to kryterium i może pochwalić się wynikiem na poziomie 98,2%.

Wysoki maksymalny prąd wejściowy i pełna certyfikacja

Maksymalny prąd wejściowy w inwerterach Hypontech wynosi 12,5 A na każde z dwóch niezależnych wejść MPPT. Oznacza to, że inwerter nie ograniczy produkcji, dopóki na jedno MPPT przypadać będzie natężenie niższe niż 12,5 A. W wielu falownikach innych producentów ten parametr nie jest aż tak wysoki. Może to spowodować niewykorzystanie pełni potencjału modułów będących częścią instalacji. Dla Hypontech praca z panelami o dużych mocach nie będzie stanowiła problemu.

Z Hypontech otrzymujesz pewność, że nic Cię nie zaskoczy. Falowniki tej firmy jako jedne z pierwszych na rynku otrzymały certyfikat NC RfG, który będzie obowiązkowy od 1 maja 2022 roku. Postaw na markę, która dba nie tylko o najwyższą jakość swoich produktów, lecz także spełnia wszystkie warunki formalne.

Chcesz poznać falowniki Hypontech bliżej i przybić z nimi piątkę? W ofercie Soltec znajdziesz trójfazowe falowniki tej marki o mocy od 3 kW do nawet 25 kW.

Poznaj falowniki Hypontech  na www.soltec.pl