PS100 i PS300 – polskie falowniki dla OZE

27 sierpnia 2020
PS100 i PS300 – polskie falowniki dla OZE

Odpowiadając na potrzeby rynku, polska firma ZE TWERD z Torunia opracowała rodzinę jedno- i trójfazowych falowników PS100 i PS300 dedykowanych do współpracy z instalacjami fotowoltaicznymi (PV), generatorami wiatrowymi (WT) oraz układami hybrydowymi (PV + WT), o mocach do 10 kW.

PS100 to rodzina falowników jednofazowych o mocach od 1 do 5,5 kW.  Posiadają jeden lub dwa niezależne trackery MPPT. Ich rozszerzeniem jest moduł ładowarki o mocy 2 kW, współpracujący z magazynem energii o napięciu 48 V i prądzie ładowania/rozładowania 50 A. Falowniki są dedykowane do pracy z siecią (on-grid) oraz pracy na odbiory wydzielone (off-grid). Z kolei PS300 to rodzina falowników trójfazowych o mocach od 3 do 10 kW (większe moce w opracowaniu). Posiadają jeden lub dwa niezależne trackery MPPT i przeznaczone są do pracy z siecią (on-grid).

Falowniki PS100 i PS300 posiadają algorytm śledzenia globalnego punktu mocy maksymalnej (MPPT) zwiększający wydajność instalacji z modułami okresowo zacienianymi (np. przez kominy) oraz zapewniają dostęp do portalu umożliwiającego monitoring  on-line pracy falownika.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika