...

PV SALES LAB CONFERENCE. Konferencja dotycząca sprzedaży instalacji fotowoltaicznych

26 maja 2021
PV SALES LAB CONFERENCE. Konferencja dotycząca sprzedaży instalacji fotowoltaicznych

Branża fotowoltaiczna ze względu na swój dynamiczny rozwój oraz wysokie zarobki staje się atrakcyjnym miejscem pracy dla przedstawicieli handlowych. Wiele osób z innych sektorów gospodarki z zaciekawieniem obserwuje rynek odnawialnych źródeł energii, niejednokrotnie planując przebranżowienie. 

Coraz częściej dzwonią do nas osoby zupełnie do tej pory nie związane z branżą fotowoltaiczną i planują zmienić pracę i zająć się sprzedażą fotowoltaiki. – mówi Anna Zaremba, CEO Szkolenia OZE.

Niestety przebranżowić się na sprzedaż fotowoltaiki tylko z pozoru jest łatwo. Handlowiec, który zamierza sprzedawać instalacje, musi na początku włożyć sporo wysiłku w nauczenie się wielu kwestii technicznych, prawnych, projektowania instalacji i komunikacji z klientem. Branża ta bowiem rozwija się na tyle szybko, że praktycznie w każdym miesiącu pojawiają się nowe informacje, które dobry handlowiec powinien znać.

Byłam świetna w sprzedaży odszkodowań. Musiałam jeździć i szukać klientów, więc pomyślałam, że fotowoltaika będzie dla mnie w sam raz i szybko się przestawię. – wspomina Karolina – Niestety okazało się, że bez wiedzy technicznej, jestem dla klienta tylko kolejnym akwizytorem.

Problem Karoliny jest dość powszechny. Na rynku pojawiło się dużo przedstawicieli, którzy zostali rzuceni na głęboką wodę i zaczęli sprzedawać bez podstawowej wiedzy. Klienci są już na tyle świadomi, że dość szybko potrafią odróżnić eksperta od laika.

Przez dwa miesiące codziennie uczyłam się fotowoltaiki. Przeszłam szkolenia techniczne, praktyczne i sprzedażowe. Dopiero to dało mi poczucie, że mogę być dla klienta doradcą i naprawdę dobrać mu najlepsze rozwiązania. – uzupełnia swoją historię Karolina.

Anna Zaremba, właścicielka firmy Szkolenia OZE postanowiła, że zbierze z rynku najlepszych trenerów w branży i stworzy taki program rozwoju w branży fotowoltaicznej, który połączy wiedzę techniczną, praktyczną, prawną i sprzedażową, po to, by przygotować osoby wchodzące do tej branży na bycie ekspertem dla klientów.

Udało jej się to i od ponad dwóch lat co miesiąc jej zespół szkoli kilkadziesiąt osób, które zaczynają swoją przygodę z fotowoltaiką.

Jednak ambicje Anny i jej zespołu są dużo większe. Mają oni misję pokazać handlowcom, i firmom fotowoltaicznym, że przygotowanie przedstawicieli do sprzedaży instalacji, z kilku różnych perspektyw, daje najlepsze rezultaty sprzedażowe.

Dlatego już 15 czerwca 2021 o godzinie 10:00 odbędzie się bezpłatna, ogólnopolska konferencja dotycząca sprzedaży instalacji fotowoltaicznych: PV SALES LAB CONFERENCE.

Dlaczego bezpłatna?

Chcemy dać wszystkim ludziom zainteresowanym branżą fotowoltaiczną, bez względu na zasobność portfela, możliwość doskonalenia się w tej branży. – podkreśla Anna Zaremba.

Konferencja podzielona jest na trzy panele: panel strategiczny, panel techniczny i panel sprzedażowy. Oprócz ekspertów, którzy na co dzień szkolą handlowców w branży fotowoltaicznej, zostali zaproszeni znani w branży prelegenci, którzy skupią się na przekazaniu uczestnikom konkretów, w krótkich, 15 minutowych wystąpieniach.

Spodziewamy się tłumów na konferencji – mówi Ela Sawczuk, jedna z prelegentek, która będzie opowiadała o tym, jak sprzedawać fotowoltaikę, pomimo dużej konkurencji, nie grając ceną.

Zapisy na konferencję są cały czas otwarte, więc każdy, nawet ten nie związany dzisiaj z branżą fotowoltaiczną może do nas dołączyć.

 

https://akademiaoze.com.pl/konferencja/