QuickPlan 3.0: Planuj, obliczaj i zarządzaj projektami fotowoltaicznymi w jednym oprogramowaniu

14 kwietnia 2023
QuickPlan 3.0: Planuj, obliczaj i zarządzaj projektami fotowoltaicznymi w jednym oprogramowaniu

QuickPlan to bezpłatne oprogramowanie dla klientów hurtowni fotowoltaicznej EWS – i można powiedzieć „szwajcarski scyzoryk”, jeśli chodzi o kompletne przetwarzanie projektów fotowoltaicznych.

Całkowicie zmieniony QuickPlan w wersji 3.0 łączy planowanie techniczne, kalkulację ofert i nowoczesne planowanie zakupów w jednym kompaktowym narzędziu i zapewnia użytkownikowi większe bezpieczeństwo, czas i sukces.

Profesjonaliści i nowicjusze w branży fotowoltaicznej otrzymają sprawdzone narzędzie obliczeniowe QuickCalc zintegrowane z QuickPlan 3.0, dodano wiele nowych funkcji w celu przejrzystego i intuicyjnego tworzenia kompletnych ofert systemowych.

Oprócz bezpośredniego dostępu do projektu pola modułu za pośrednictwem Google Maps, QuickCalc oferuje teraz pomoc przy wyborze optymalnie dopasowanego stelaża montażowego i zaleceniach dotyczących systemów przechowywania energii. Te ostatnie wynikają z wybranego profilu zużycia, który podobnie jak kształtowanie się cen energii elektrycznej również może być indywidualnie dostosowywany przez użytkownika. Propozycje produktów są zawsze sporządzane z uwzględnieniem kompatybilności technicznej wszystkich komponentów, dostępności produktu z sześciomiesięcznym wyprzedzeniem oraz specyficznych dla projektu warunków dostawy. Program automatycznie oblicza koszty frachtu.

Ponieważ wszystkie podobszary w procesie planowania są teraz jeszcze ściślej ze sobą powiązane, a wszystkie etapy przetwarzania oparte są na wspólnej bazie danych i porównaniu dostępności produktów w czasie rzeczywistym, instalatorzy mają teraz jeszcze większe bezpieczeństwo oraz oszczędność pracy i czasu .

W najnowszej wersji na pokładzie znajduje się również QuickShop, doradca ds. zakupów online z EWS, profesjonalna prognoza zysków i kompleksowa kalkulacja rentowności. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszką, profesjonaliści z branży fotowoltaicznej otrzymują przekonującą dokumentację projektową i niewiążącą ofertę dla klienta końcowego z logo firmy firmy. Możliwe jest również zintegrowanie QuickPlan z indywidualnym układem na własnej stronie internetowej. W ten sposób można szybko i łatwo generować, kwalifikować i przetwarzać zapytania klientów końcowych. Firmy partnerskie EWS korzystają z oprogramowania bezpłatnie i bez opłat licencyjnych.

Zainteresowane osoby mogą znaleźć dalsze informacje na temat QuickPlan na stronie

www.photovoltaics.pl lub www.pv.de.