Rozpoczęcie budowy nowej fabryki SMA

28 kwietnia 2023
Rozpoczęcie budowy nowej fabryki SMA

Stu gości wzięło udział w uroczystości z okazji rozpoczęcia budowy SMA GIGAWATT FACTORY na Sandershäuserberg w Niestal w północnej Hesji.

Kto by pomyślał jeszcze kilka lat temu, że podwoimy nasze moce produkcyjne i stworzymy ponad 200 miejsc pracy w regionie? – powiedział podczas uroczystości Jürgen Reinert, dyrektor generalny SMA.

W obliczu globalnych zmian klimatu cały świat pokłada swoje nadzieje w energii odnawialnej. Aby jednak wykorzystać ten ogromny potencjał, fotowoltaika musi być w inteligentny sposób połączona z systemami magazynowania, e-mobilnością i innymi sektorami oraz włączona w zintegrowany system. Za dwa lata w Niestetal będziemy produkować rozwiązania systemowe dla dużych elektrowni fotowoltaicznych i rozsyłać je na cały świat – dodał.

Aby zrealizować ten projekt inwestycyjny o wartości 80 mln euro, firma SMA połączyła siły z dwoma hamburskimi firmami z branży nieruchomości, zespołem ds. nieruchomości Bremer AG oraz GARBE Industrial Real Estate GmbH, które jako deweloperzy i inwestorzy są odpowiedzialne za zapewnienie finalnego wykończenia fabryki zgodnie z harmonogramem. Bremer AG z Paderborn zbuduje nową fabrykę w sposób oszczędzający zasoby do planowanego otwarcia w 2025 r.

Fabryka SMA GIGAWATT jest położona na terenie liczącym 46 000 mkw., powierzchnia produkcyjna zajmuje ok. 16 250 mkw., a całkowita powierzchnia użytkowa hali wynosi ok. 20 500 mkw.

Źródło: SMA
Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika