Rozwiązanie FusionHome Smart Energy

6 grudnia 2018
Rozwiązanie FusionHome Smart Energy

Z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w branży energoelektroniki, Huawei zajęło pierwsze miejsce na świecie wśród dostawców falowników solarnych w trzech kolejnych latach: 2015, 2016 i 2017. W latach od 2007 do 2017 Huawei zainwestowało 61,87 mld dol. w badania i rozwój (było to blisko 15 proc. dochodów spółki), a obecnie 80 000 pracowników działu badawczo-rozwojowego koncentruje się na innowacjach.
Głównymi celami przy opracowywaniu rozwiązania Huawei FusionHome Smart Energy były prostota i łatwość obsługi. Chociaż produkt nie jest dostarczany z baterią, nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń do integracji z magazynem energii. Huawei współpracuje z LG Chem, dzięki czemu klienci korzystający z energii słonecznej mogą od razu zainstalować magazyn energii do swoich systemów fotowoltaicznych lub z łatwością zintegrować je w przyszłości, uwzględniając spadek cen baterii.

Cechy rozwiązania FusionHome Smart Energy:– Szybkie uruchomienie aplikacji
– Łatwa instalacja wymagająca jedynie pracy jednego technika
– Zasilanie awaryjne dla krytycznych obciążeń w przypadku awarii sieci, nawet jeśli nie zainstalowano baterii
– Zintegrowany miernik przychodów z opcją komunikacji komórkowej 4G i Wi-Fi, idealny dla właścicieli firm trzecich lub dużych operatorów flotowych
– Inteligentny optymalizator fotowoltaiczny, pozwalający na maksymalizację wydajności energetycznej każdego modułu w przypadku częściowego zacienienia lub złożonych konfiguracji dachu
– Szybszy fizyczny układ i automatyczne mapowanie optymalizatora
– Zwiększone bezpieczeństwo dzięki wbudowanemu szybkiemu wyłączaniu, zgodnemu z normami NEC 2014 i 2017
– Analityka danych i inteligentna adaptacja, aby zmaksymalizować zużycie własne PV, gdy bateria jest zainstalowana

Jeśli klient nie ma dzisiaj funduszy na baterię, może wrócić za sześć miesięcy lub sześć lat i ponownie zadecydować o jej kupnie. Instalator przeanalizuje zużycie energii w tym czasie, wykorzystując te dane do określenia przepływów energii w domu. Po uprzedniej analizie będzie można stwierdzić: jeśli dodasz baterie, uzyskasz oszczędności przez cały okres eksploatacji systemu.