Rusza budowa 14 elektrowni solarnych

21 sierpnia 2017
Rusza budowa 14 elektrowni solarnych

ReneSola, wiodący międzynarodowy producent i dostawca produktów związanych z zieloną energią, zainwestuje w pierwszy w Polsce duży projekt fotowoltaiczny. Na inwestycję złoży się aż 14 elektrowni solarnych.

– Cieszymy się na myśl o wejściu na rynek polski. Realizowany projekt dołączy do zróżnicowanego portfolio projektów solarnych, które nasza firma realizuje na całym świecie – mówi przedstawiciel ReneSola. Zespół ReneSola ma doświadczenie i wiedzę potrzebną do tego, aby w sposób niezawodny i efektywny kosztowo dostarczać energię, która odpowie na rosnące zapotrzebowanie energetyczne Polski. Jesteśmy dumni, że bierzemy udział w budowie sektora czystej energii w Polsce – dodaje.

Wykonanie inwestycji ReneSola powierzyło Electrum, jednemu z najbardziej doświadczonych wykonawców EPC/BoP na rynku odnawialnej energii w Polsce. Electrum zaprojektuje i zbuduje 14 elektrowni solarnych ReneSola w modelu EPC (ang. Engineering – Procurement – Construction, czyli usługi inżynieryjne – dostawy – budowa). Łączna moc zainstalowana farm wyniesie 14 MW, z największym klastrem o mocy 6 MW.

– Jesteśmy dumni, że jako pierwsza firma w Polsce zajmiemy się tak dużą i ważną inwestycją dla znaczącego międzynarodowego gracza. Projekt zakłada jednak wykorzystanie paneli słonecznych innego producenta i jestem przekonany, że ta współpraca przyniesie wielostronne korzyści zarówno naszym firmom, jak i rynkowi OZE w Polsce – tłumaczy Marcin Bartnicki z Electrum. – Nasze wieloletnie i bogate doświadczenie jako efektywnego wykonawcy EPC pozycjonuje Electrum jako jednego z liderów rynku OZE w Polsce. Cieszymy się więc, że będziemy mogli poprowadzić ten projekt razem z innym liderem w swojej klasie – dodaje.

Inwestycje ReneSola to jedne z niewielu projektów, które wygrały pierwszą aukcję dla inwestorów realizujących przedsięwzięcia w branży OZE i weszły już w fazę realizacji. Prace rozpoczną się w sierpniu 2017, a już na koniec roku zaplanowane jest ich zakończenie.

Według Polskiego Instytutu Energii Odnawialnej, instalacje fotowoltaiczne stanowią 2,3% wszystkich odnawialnych źródeł energii w Polsce i odpowiadają za 0,5% mocy zainstalowanej w krajowym systemie energetycznym.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika