Skrzynki do instalacji fotowoltaicznych

30 maja 2018
Skrzynki do instalacji fotowoltaicznych

Phoenix Contact oferuje od kilku lat skrzynki o wysokiej klasie szczelności IP do aplikacji fotowoltaicznych. Rodzina ta stale się rozwija w miarę zmian oczekiwań rynku.

Zawiera obecnie rozwiązania przeznaczone zarówno do bardzo małych aplikacji, jak i do wielkich elektrowni fotowoltaicznych.

W najprostszej postaci jest to obudowany ogranicznik przepięć ze złączkami, wersje bardziej rozwinięte mają też złączki bezpiecznikowe. Kolejną opcją jest zastosowanie wyłącznika do obwodów DC. Obudowy konfekcjonowane są w dwóch opcjach, z dławnicami, gdzie instalujący przełącza przewody wewnątrz skrzynki. Dostępne są też zestawy ze złączkami SUNCLIX, gdzie instalujący praktycznie nie musi otwierać skrzynki. Jeden komplet jest dostarczany w standardzie, aby można było przyłączyć skrzynkę do instalacji, pozostałe instalator dobiera sam.

Dalsze modyfikacje to również ochrona obwodów AC od małych aplikacji po skomplikowane systemy monitorujące prąd z poszczególnych stringów. Do tej rodziny produktów należą też rozwiązania na więcej niż jeden string. Takim zwieńczeniem jest kompletna stacja meteorologiczna zbierająca dane pogodowe, która komunikuje się z jednostką centralną poprzez Profinet, Modbus lub Sun­Spec.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika