Sochaczew stawia na fotowoltaikę

22 kwietnia 2017
Sochaczew stawia na fotowoltaikę

Kolejne podmioty dołączają do grona entuzjastów OZE. Z naziemnych instalacji fotowoltaicznych skorzystają dwie firmy z Sochaczewa.

Wykonawcą obu instalacji będzie bydgoska firma FreeVolt, wyłoniona w drodze analizy ofert. Rozmowy na temat zrealizowania inwestycji trwały ponad rok. Pierwsze prace budowlane ruszą już na początku maja br. Umowa zakłada uruchomienie dwóch elektrowni słonecznych o mocy 900 KWp każda. Do ich budowy zostaną wykorzystane innowacyjne moduły fotowoltaiczne Freevolt TM o mocy 270–280 Wp oraz falowniki Fronius. Koszty realizacji projektu w pełni pokrywają inwestorzy.

Dwie naziemne instalacje w Sochaczewie są kolejnym przedsięwzięciem realizowanym w ostatnim czasie przez FreeVolt. Kilka tygodni temu bydgoska firma wykonała jeden z największych projektów pilotażowych w Polsce w zakresie odnawialnych źródeł energii. Aż 45 obiektów, mieszczących się na terenie 22 gmin z województw podkarpackiego i małopolskiego zyskało instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy nominalnej 802,1 kWp. Projekt był realizowany na zlecenie Związku Gmin Dorzecza Wisłoki.

– Coraz więcej firm, instytucji oraz samorządów dostrzega konieczność troski o otaczające je środowisko. Nie bez znaczenia jest również czynnik ekonomiczny. Koszt takiej inwestycji zwraca się już po kilku latach i pozwala zmniejszyć wydatki wynikające z bieżącego zużycia energii – przekonuje Łukasz Nowiński z firmy FreeVolt.

Źródło: www.sochaczew24.info

 

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika