...

SOFARSOLAR z tytułem Top Brand Inverter” w Polsce

1 lipca 2021
SOFARSOLAR z tytułem Top Brand Inverter” w Polsce

Wybuch pandemii COVID-19 w 2020 r. wywarł duży wpływ na światową gospodarkę, rynek fotowoltaiczny i wzorce zakupowe wśród konsumentów. Jako czołowy światowy dostawca falowników, hybryd i magazynów energii, SOFARSOLAR poszedł pod prąd na rynku krajowym oraz zagranicznym i osiągnął w czasie pandemii wzrost sprzedaży o 150%  – zgodnie ze strategią stałego rozwoju rynku, umacniając w ten sposób swoją pozycję lidera i ustanawiając nowy punkt odniesienia dla technologii i innowacji w branży.

Dzięki nieustającym wysiłkom skupiającym się na jakości, rozwijaniu profesjonalnych usług i znakomitych wynikach rynkowych, SOFARSOLAR po raz kolejny został uznany przez EUPD Research, autorytatywną niemiecką instytucję badawczą, jako polski „Top Brand Inverter”. To już trzeci rok z rzędu, w którym SOFARSOLAR zdobył tę nagrodę, co przyczynia się do budowania pozytywnej reputacji i sprzyja wiodącej pozycji SOFARSOLAR na polskim rynku.

Zhong Qizheng, współzałożyciel i wiceprezes SOFARSOLAR, wyjaśnił, że ciągła pozycja lidera na rynku SOFARSOLAR wynika głównie z jego stałej międzynarodowej strategii rozwoju. Bazuje ona między innymi na  następujących punktach:

  1. SOFARSOLAR ustanowił centra marketingu, serwisu i magazynowania w Polsce, Włoszech, Niemczech, Indiach, Australii, Wietnamie, Korei Południowej, Pakistanie, Turcji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Brazylii, RPA, przede wszystkim w celu zapewnienia ciągłych dostaw na najważniejszych globalnych rynkach PV.
  2. „Połączenie magazynowania energii fotowoltaicznej” – poprzez rozwój falowników, zintegrowanych falowników magazynujących energię i baterii, SOFARSOLAR tworzy synergię po stronie produktu, zestaw kombinacji, który w pełni dostosowuje się do zmian rynkowych i potrzeb klientów.
  3. Koncentracja na wspieraniu klientów: dostosowanie naszych kompleksowych działań do lokalnego rynku i specyfiki w celu rozwijania, a także utrzymywania silnych relacji z inwestorami i klientami.

Obecnie systemy magazynowania energii SOFARSOLAR są sprzedawane w ponad 60 krajach na całym świecie, obejmując sześć rynków regionalnych, w tym Europę, Amerykę Łacińską, Azję Południowo-Wschodnią, Bliski Wschód, Afrykę i Oceanię. SOFARSOLAR posiada wiodący udział w rynku w Chinach, Polsce, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Indiach, Włoszech i Korei Południowej. Osiągnęliśmy również przełom produktowy na rynkach klasy premium takich jak Japonia i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Dostarczając klientom wysokiej jakości i niezawodne produkty oraz dedykowane profesjonalne wsparcie serwisowe, SOFARSOLAR zdobył uznanie inwestorów i interesariuszy.

Na nieustannie zmieniającym się rynku stały rozwój dał solidne fundamenty dla firmy. Zaawansowana technologia R&D oraz oferowanie niezawodnych produktów są kluczem do wzmocnienia wiodącej pozycji na rynku SOFARSOLAR. EUPD Research, renomowana instytucja badawcza, wybiera firmy, które wyróżniają się jakością produktów, satysfakcją klienta i innymi wskaźnikami, aby zapewnić jedne z najbardziej wiarygodnych referencji dla rynku i użytkowników. Po raz kolejny SOFARSOLAR wyróżnia się w branży, podkreślając siłę techniczną firmy i odzwierciedlając jej wpływ na rynek międzynarodowy. Warto również docenić i zwrócić uwagę na pracę instytucji badawczych – powiedział Zhong Qizheng.

Odnosząc się do przyszłego rozwoju polskiego rynku fotowoltaicznego, Zhong Qizheng wskazał, że jego moc ma wynieść 1,98 GW w 2021 r., 2,15 GW w 2022 r. i 2,4 GW w 2023 r., co pokazuje popularność wytwarzania energii słonecznej wśród polskich użytkowników i inwestorów międzynarodowych, pozwalając na stały rozwój rynku. Zdając sobie sprawę z możliwości rynku, SOFARSOLAR pogłębi wdrażanie swojej strategii opartej na innowacjach, aby umożliwić większej liczbie polskich użytkowników korzystanie i czerpanie korzyści z wydajnych oraz  niezawodnych produktów do magazynowania energii fotowoltaicznej.

Skupiając się na obsłudze klienta, SOFARSOLAR będzie nadal ulepszać całość wrażeń użytkowników w Polsce, zapewniając wysokiej jakości usługi dla swoich lokalnych klientów, a także dążąc do stania się najbardziej innowacyjną firmą w branży oraz rozwijając nowe i silne partnerstwa. SOFARSOLAR jest zdecydowany uczestniczyć w przyspieszeniu integracji energetycznej i inteligentnych połączeń międzysystemowych oraz promować stosowanie oraz  rozwój czystej energii na całym świecie.