Soltec nawiązuje współpracę z Tongwei

13 stycznia 2023
Soltec nawiązuje współpracę z Tongwei

Soltec, jeden z największych dystrybutorów komponentów PV w Polsce, podpisał umowę o współpracy z producentem modułów PV, firmą TW Solar, należącą do chińskiego giganta – Tongwei Group.  

Na mocy podpisanej umowy w 2023 r. do magazynów Soltec trafi 150 MW wysokowydajnych modułów PV TW Solar. W ofercie pojawią się moduły w technologii half-cell TW MAP-108-H-F o mocach od 400 do 415 W oraz TW MAP-144-H o mocach 550 W i 555 W.

Poszerzając ofertę, nie tylko dywersyfikujemy źródła dostaw zapewniając naszym klientom szybszą realizację zamówień, ale po raz kolejny dostarczamy urządzenia najwyższej jakości inwestorom zarówno w Polsce, jak i Europie – powiedział Waldemar Bajbak, CEO i współzałożyciel Soltec.

TW Solar – część koncernu Tongwei

Marka TW Solar należy do spółki Tongwei, która swoją aktywność biznesową prowadzi od 1984 roku. Przez niemal cztery dekady firma rozszerzyła swoją działalność do 300 gałęzi gospodarki, dając zatrudnienie 50 000 pracownikom. Na rynku PV Tongwei zyskało pozycję lidera w produkcji polikrzemu, dostarczanego innym markom. W 2022 roku firma wyprodukowała 230 000 ton tego surowca.

W ubiegłym roku TW Solar wysunął się na pozycję lidera w produkcji ogniw PV, stając się pierwszym na świecie przedsiębiorstwem, którego dostawa ogniw fotowoltaicznych przekroczyła 100 GW. Jest to najlepszy wynik w historii nie tylko samej firmy, ale i całej branży. Szacowana moc produkcji ogniw na lata 2024-2026 to od 130 do 150 GW rocznie.

Centrum badawczo-rozwojowe Tongwei jest wspierane przez placówki Sichuan Leshan Crystal Silicon Material, Chengdu Cell and Module, dwa krajowe centra technologiczne oraz ponad 500 doświadczonych techników i inżynierów. Takie zaplecze pozwoliło Tongwei zarejestrować  już 1371 patentów, w tym 1348 krajowych i 23 międzynarodowe.

Odpowiednie przygotowanie logistyczne oraz technologiczne pozwala Tongwei rozwijać swoją działalność o produkcję modułów fotowoltaicznych, dostępnych pod nazwą TW Solar. Dynamiczny przyrost mocy wytwórczych z OZE, obserwowany nie tylko na Dalekim Wschodzie, ale i w Europie sprawia, że do końca bieżącego roku spółka planuje wprowadzić na rynek moduły o łącznej mocy 80 GW.

Wspólny cel

Zarówno Soltec, jak i TW Solar wspierają transformację energetyczną dostarczając wydajne, nowoczesne rozwiązania umożliwiające pozyskiwanie energii elektrycznej z niekonwencjonalnych źródeł.

Rozwój branży OZE w Azji i w Europie jest jedynym sposobem na realizację celów polityki klimatycznej ustanowionych na arenie międzynarodowej.

Nowe moduły pojawią się w ofercie Soltec w lutym bieżącego roku. Zainteresowani inwestorzy mogą już teraz rezerwować wspomniane modele modułów poprzez kontakt z Działem Obsługi Klienta w Soltec.

 

artykuł sponsorowany