System Dach zielony novotegra – debiut na polskim rynku

28 listopada 2023
System Dach zielony novotegra – debiut na polskim rynku

To pierwsza taka instalacja w Polsce! Nowy system montażowy na dach zielony od firmy novotegra miał swój debiut w Poznaniu na dachu jednego z biurowców. Instalację wykonała firma D3RS Czymbor, Koperski Sp. j.

System montażowy na dach zielony to nowość w portfolio systemów montażowych niemieckiego producenta klasy premium – novotegra. Instalacja PV na poznańskim biurowcu powstała na zlecenie firmy TKT Engineering, dzięki bliskiej współpracy firmy D3RS Czymbor, Koperski Sp. j oraz dystrybutora sprzętu fotowoltaicznego – firmy BayWa r.e. Solar Systems.

Na powierzchni 190 m2 dachu zielonego zainstalowano 35.67 kWp. Projekt instalacji został wykonany w dedykowanym narzędziu planistycznym dla instalatorów Solar-Planit i skonsultowany z naszymi specjalistami. Okres planowania oraz montażu trwał łącznie 3 miesiące. Jako dystrybutor, mieliśmy przyjemność, w ramach oferowanej przez nas bezpłatnej usługi asysty przy pierwszym montażu, wspierać firmę wykonawczą wraz z specjalistami technicznymi z niemieckiej spółki novotegra.

Ekologiczne rozwiązanie na dach zielony

Konstrukcja wschód-zachód dla dachów zielonych jest tegoroczną nowością w portfolio produktowym marki novotegra i pozwala na zamontowanie systemu PV w trzech orientacjach: południe, wschód-zachód, a także w orientacji motylkowej.

System ten wyróżnia się nie tylko najwyższą jakością, ale także ekologicznością, z uwagi na fakt, że duża część elementów systemu wykonana jest z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Zastosowanie konstrukcji na dachu zielonym pozwala na maksymalne wykorzystanie płaskiej powierzchni dachu, ale także zyskanie naturalnej i biologicznie aktywnej powierzchni, która pomoże zwiększyć retencję wody i biotop.

Ponadto, w przypadku zastosowania konstrukcji na dach zielony, produkcja energii elektrycznej w ciągu dnia jest bardziej równomierna.

Więcej o zaletach i korzyściach systemu Dach zielony znajdziesz w naszym wpisie na blogu.

Dach zielony w Poznaniu – pierwszy montaż systemu w Polsce

Przy tej inwestycji, zastosowano moduły Jinko Solar 433Wp N-type. Zaletami decydującymi o tym wyborze były: odpowiedni wymiar modułów, wolniejsza degradacja indukowana światłem, a także 30 lat gwarancji na uzysk. Instalację dopełnia falownik Huawei 36kW on-grid, który wyróżnia wysoki poziom bezpieczeństwa, zabezpieczenie AFCI oraz niską awaryjność.

Szacuje się, iż ta instalacja fotowoltaiczna zmniejszy emisję CO2 o 15 582 kg w skali roku!

Masz pytania? Jesteś zainteresowany montażem lub samą konstrukcją novotegra? Skontaktuj się z naszymi specjalistami przez formularz na stronie lub mailowo na adres: serwis.solarsystemspl@baywa-re.com.

Serdecznie zapraszamy także do udziału w kompleksowym i bezpłatnym szkoleniu poświeconemu systemom montażowym novotegra w siedzibie dystrybutora już 7 grudnia – szczegóły i zapis.

O BayWa r.e. Solar Systems

Firma BayWa r.e., mająca swoje siedziby w ponad 30 krajach, jest globalnym, wiodącym deweloperem energii odnawialnej, dystrybutorem i dostawcą usług i rozwiązań branży energetycznej.

Na rynku polskim BayWa r.e. działa jako autoryzowany dystrybutor PV (hurtownia fotowoltaiczna) współpracujący z firmami instalatorskimi. W portfolio produktów znajdą Państwo wszystkie elementy potrzebne do zaprojektowania i wdrożenia fotowoltaiki od wiodących, globalnych producentów. Od modułów i falowników, poprzez magazyny energii, optymalizatory i akcesoria PV, aż po autorski system montażowy novotegra – to wszystko w wygodnym i ekspresowym webshopie 24/7! Tam znajdziecie Państwo również kompletną i rzetelną dokumentację produktową oraz bogatą ofertę szkoleniową.

sklep.baywa-re.pl

 

artykuł sponsorowany