System montażowy IROC® aerodynamiczny

1 października 2018
System montażowy IROC® aerodynamiczny

Firma B&K Solare Zukunft GmbH jest producentem systemów montażowych do paneli fotowoltaicznych. Oferuje rozwiązania, które są szybkie w montażu oraz bardzo korzystne cenowo. Opracowana nowa technologia uchwytów montażowych gwarantuje doskonałą jakość instalacji.

Systemy do dachów płaskich IROC® są nowością na rynku. To najlżejszy system montażowy w ofercie firmy B&K Solare Zukunft.

System montażowy IROC® służy do montażu paneli solarnych na dachach płaskich o nachyleniu dachu do 10° (> 10° na życzenie). Elementy konstrukcji PV IROC® składają się tylko z trzech komponentów, są one dostarczane instalatorowi już częściowo skręcone, co znacznie skraca czas montażu. System aerodynamiczny na dach płaski IROC® może być montowany w wariantach na południe, wschód–zachód lub w wariancie mieszanym. Przystosowany jest do wszystkich poszyć dachu. Kąt nachylenia panelu w systemie wschód–zachód i południe wynosi 15°.

Producent posiada certyfikat, który świadczy o tym, że oferowana konstrukcja spełnia wymogi instalacji piorunochronnej i odgromowej. Podczas montażu systemu nie ma potrzeby zakładania dodatkowej instalacji piorunochronnej, masztów ani iglic odgromowych, co jest dużym atutem i wiąże się ze zmniejszeniem kosztów. Otrzymane certyfikaty są akceptowane w całej Unii Europejskiej.

IROC® jest systemem aerodynamicznym o niewielkim obciążeniu balastem, systemem nieingerującym w poszycie dachu. Balast jest dobierany do każdego projektu indywidualnie. Wszystkie elementy konstrukcji są wykonane z aluminium. Istnieje możliwość łatwego łączenia elementów w jedną całość, co wpływa na mniejsze obciążenie balastem niż w innych systemach dostępnych na rynku. System IROC® może być montowany na każdej wysokości dachu. Konstrukcja aerodynamiczna IROC® jest sprawdzona i przetestowana przez niezależny  Institute for Industrial Aerodynamics (IFI) w Aachen.