Systemy PV na raty

6 lutego 2017
Systemy PV na raty

innogy Polska nawiązała współpracę z Alior Bank, dzięki której klienci indywidualni mogą zakupić instalację fotowoltaiczną w systemie ratalnym. Oferta zakłada okres kredytowania od 12 do 120 miesięcy, nawet na 100% inwestycji, przy kwocie kredytu do 60 tysięcy złotych.

 

„Przykładowo przy koszcie średniej wielkości  instalacji fotowoltaicznej 3kWp na poziomie 14 900zł brutto, miesięczna rata wyniesie 180,79 zł. Oferta instalacji fotowoltaicznych w innogy uwzględnia usługi dodatkowe w cenie samej instalacji. Biorąc pod uwagę, że system PV produkuje prąd przez ponad 25 lat co dodatkowo wpływa na opłacalność inwestycji w fotowoltaikę.” – komentuje Michał Skorupa, szef projektów fotowoltaicznych w innogy Polska.

 

Z kolei dla odbiorców biznesowych, innogy Polska oferuje możliwość nabycia systemów fotowoltaicznych w drodze leasingu we współpracy z Raiffeisen-Leasing Polska. Dodatkowo, istnieje możliwość  uzyskania dofinansowania z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, które dostępne jest zarówno dla osób fizycznych jak i przedsiębiorców. W celu otrzymania dofinansowania, należy złożyć odpowiedni wniosek do 31 marca bieżącego roku. Po uzyskaniu dofinansowania realizacja inwestycji nastąpi po maju 2017 roku.

 

Z badania przeprowadzonego w ostatnich latach przez TNS Polska wynika, że blisko 21% Polaków byłoby skłonnych do zainwestowania w panele fotowoltaiczne, jednak główną barierę stanowi dla nich czynnik finansowy. Dodatkowo, aż 81% potencjalnych inwestorów w panele fotowoltaiczne wyraża skłonność do inwestycji w drodze leasingu.

 

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika