Szkło fotowoltaiczne polskiego producenta w prestiżowym projekcie

3 lutego 2023
Szkło fotowoltaiczne polskiego producenta w prestiżowym projekcie

ML System dostarcza szkło fotowoltaiczne do prestiżowego 20-kondygnacyjnego centrum biznesowego Artery, zlokalizowanego w Wilnie, zaprojektowanego przez światowej sławy architekta – Daniela Libeskinda. Litwa tym samym staje się kolejnym krajem eksportowym spółki. Podobnie jak Węgry, gdzie firma dostarcza 2,5 tys. m2 szkła powłokowego, które zamontowane zostanie na rewitalizowanym budynku tamtejszego Ministerstwa Finansów, znajdującym się w zabytkowej części Budapesztu.

Fakt, że nasze szkło fotowoltaiczne zostanie zamontowane na tak reprezentatywnym obiekcie, jakim jest centrum biznesowe Artery, to dla nas duża nobilitacja. Cieszymy się, że oferowane przez ML System rozwiązania wybierane są przez uznanych architektów, a do tego grona bez wątpienia zalicza się Daniel Libeskind. Budynek zlokalizowany w Wilnie zostanie ukończony w tym roku – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Litwa to nowy kraj eksportowy spółki. Do tej grupy dołączyły także Węgry, gdzie ML System dostarcza 2,5 tys. m2 szkła powłokowego, które zainstalowane zostanie na rewitalizowanym budynku tamtejszego Ministerstwa Finansów. Węgierska realizacja wpisuje się w unijną strategię „Fala Renowacji”, mającą na celu zwiększenie efektywności energetycznej budynków.

Oprócz intensyfikacji działań sprzedażowych w krajach CEE spółka pracuje jednocześnie nad umocnieniem pozycji w Europie Zachodniej.

Warto zaznaczyć również, że na rynku eksportowym ML System dostarcza aktualnie szkło fotowoltaiczne z podwyższonymi wymaganiami izolacji akustycznej na nowopowstający budynek w centrum Monachium. Spółka zrealizowała także dostawę ponad 1 tys. m2 fotowoltaicznej fasady wentylowanej do modernizowanej szkoły w Norwegii oraz modułów BIPV do siedziby Shell w Holandii, która również poddawana jest renowacji.

Źródło: ML System

Fot. ML System

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika