Ubrania zasilane energią słoneczną

1 października 2021
Ubrania zasilane energią słoneczną

Art by Physicist, startup z Doliny Krzemowej zajmujący się modą technologiczną, skupiający się na zrównoważonej, elektronicznie ulepszonej modzie dla kobiet, połączył siły z ARMOR ASCA, aby stworzyć odzież zasilaną energią słoneczną, umożliwiającą ładowanie urządzeń elektronicznych w podróży. Ten projekt jest częścią nowej, opartej na technologii kolekcji Art by Physicist, która została z powodzeniem uruchomiona na Kickstarter (portal kreatywnych projektów) w czerwcu 2021 roku.

Odzież zasilana energią słoneczną

Art by Physicist, startup z Doliny Krzemowej zajmujący się modą technologiczną, skupiający się na zrównoważonej, ulepszonej elektronicznie modzie dla kobiet, połączył siły z ARMOR ASCA. Projektuje i tworzy ubrania zasilane energią słoneczną. Płaszcz i sukienka zaprojektowane przez Art by Physicist zawierają elastyczne organiczne folie fotowoltaiczne ASCA ® w kształcie lotosu (OPV) firmy ARMOR ASCA, dzięki czemu ludzie mogą ładować swoje urządzenia elektroniczne w ruchu (do 5 V). Płaszcz i sukienka zostaną wyprodukowane i wysłane do klientów w październiku 2021 roku (można jeszcze zamawiać produkty na stronie Art by Physicist).

Zrównoważona, elektronicznie ulepszona moda

Tkaniny płaszczowe i odzieżowe zaprojektowane przez Art by Physicist są drukowane cyfrowo na żądanie przy użyciu przyjaznego dla środowiska procesu druku cyfrowego, który pozwala uniknąć nadmiernej produkcji i zużywa mniej wody. W 100% odzyskiwalna i wykonana z nietoksycznych materiałów folia ASCA ® osadzona w odzieży może być łatwo usunięta, wymieniona
i zutylizowana jak każda inna elektronika.

Ku nieskończonym możliwościom dzięki najnowocześniejszym technologiom

Płaszcz i sukienka są częścią nowej, innowacyjnej kolekcji e-tekstyliów, która obejmuje również artykuły do noszenia, takie jak samonagrzewający się płaszcz dwustronny, sukienka z możliwością programowania przez Wi-Fi, konfigurowalne projekty tkanin LED i akcesoria Bluetooth.

Gotowe produkty można kupić na https://shop.kittyyeung.com/

Źródło: en.asca.com

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika