W Polsce będą powstawać solarne dachy

23 września 2019
W Polsce będą powstawać solarne dachy

Technologiczne wyzwanie dla tradycyjnych dachów i źródło czystej energii elektrycznej w jednym. Takie są dachy przyszłości budowane przez szwedzki SunRoof – spółkę należącą do Lecha Kaniuka, przedsiębiorcy i eksperta od innowacji. W Łodzi powstaje właśnie oddział techniczno-projektowy firmy – SunRoof Technology.

SunRoof Technology nie tylko pomoże rozwijać szwedzką technologię dachów, w całości wykonanych z paneli fotowoltaicznych, ale także ułatwi wprowadzenie ekologicznych innowacji na polski rynek. Eksperci centrum R&D wykorzystają sprawdzone skandynawskie wzorce, które dadzą radę w każdych warunkach, do doskonalenia produktu i tworzenia rozwiązań na miarę SMART HOME. W pracach badawczych stawiają na zaawansowaną technologię, nowoczesny design i energetyczne oszczędności.

SunRoof pokazuje nowe możliwości dla budownictwa i energetyki. Zamiast montować pojedyncze panele fotowoltaiczne, tworzy dach solarny, który produkuje energię elektryczną, a przy tym wygląda stylowo i nowocześnie. Jednocześnie całkowicie spełnia funkcję pokrycia dachowego – chroni i izoluje budynek, a także go wentyluje.

Rozwój technologii solarnych dachów jest dla mnie priorytetem. Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii niesie za sobą wiele korzyści. W przypadku montażu dachu z paneli fotowoltaicznych, dzięki energii słonecznej jesteśmy w stanie produkować prąd, który następnie sami zużyjemy lub oddamy do sieci energetycznej. Nie ma wątpliwości, że w najbliższej przyszłości fotowoltaika będzie podstawowym źródłem energii elektrycznej na świecie – mówi Lech Kaniuk, CEO SunRoof.

Pomysł na solarne dachy powstał w Szwecji w 2013 roku. Od początku firma rozwija się bardzo dynamicznie i znacznie zwiększa swój udział w rynku fotowoltaiki. Tylko w samym 2018 roku sprzedaż wzrosła o ponad 500%. Ostatnio Lech Kaniuk przejął SunRoof i szwedzką jakość solarnych dachów wprowadza na polski rynek. Nowatorskie rozwiązanie ma także dużą szansę na sukces w skali globalnej.

SunRoof z paneli fotowoltaicznych tworzy całe dachy. To rozwiązanie dla osób, które budują dom albo planują remont dachu. Dla dbających o nowoczesny wygląd budynku, a jednocześnie stawiających na zieloną energię z domowej elektrowni.

SunRoof Technology aktualnie rekrutuje do badań i rozwoju solarnych dachów. Trwają również procesy patentowania kolejnych rozwiązań technologicznych. Jeszcze w tym roku firma planuje wejść na polski rynek z ofertą dachów z paneli fotowoltaicznych.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika