Włoskie inwertery dostępne w Polsce

17 marca 2017
Włoskie inwertery dostępne w Polsce

Firma FRIEM, włoski lider rozwiązań dla energetyki przemysłowej, producent m.in. stacji transformatorowych i inwerterów do elektrowni fotowoltaicznych, uruchamia właśnie swojego autoryzowanego i wyłącznego dystrybutora w Polsce. Do grona przedstawicieli FRIEM w ponad 20 krajach na całym świecie dołącza polska firma VOOLT Sp. z o.o. z Grupy NOVAVIS  z sektora odnawialnych źródeł energii – fotowoltaiki.

Firma VOOLT czerpie z ponad 60 letniego doświadczenia FRIEM z dziedziny technologii elektroenergetycznych, a zwłaszcza rozwijanej od blisko dekady produkcji ultranowoczesnych inwerterów przeznaczonych do zastosowania w elektrowniach fotowoltaicznych. Ponad 700 MW mocy zainstalowanych w ostatnich latach obsługiwanych jest przez inwertery modułowe FRIEM, co potwierdza obecny światowy trend zastępowania inwerterów stringowych przez inwertery centralne (modułowe). W swojej klasie inwertery FRIEM prezentują najwyższe parametry sieciowe, tj.:

  • efektywność konwersji maksymalnie 99,3 proc., europejska 98,7 proc.,
  • maksymalne napięcie DC 1500 V,
  • natężenie prądu po stronie AC do maksymalnie 590 A na moduł.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskiego rynku, Friem wspólnie  z VOOLT stworzył dedykowany produkt w postaci inwertera modułowego o mocy 1 MW. Pod uwagę wzięto specyfikę rynku i uwarunkowania sieci  elektroenergetycznej oraz m.in. wymogi  aukcji dla wytwórców energii z OZE. Tym samym firma VOOLT stała się kluczowym dostawcą i integratorem rozwiązań w segmencie dużych instalacji fotowoltaicznych. VOOLT odpowiada również  za serwis urządzeń sprzedawanych w Polsce.

 

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika