Współpraca BK Solar System z Grupą Caillau-Adiwatt

15 marca 2024
Współpraca BK Solar System z Grupą Caillau-Adiwatt

Producent konstrukcji pod systemy fotowoltaiczne BK Solar System oraz Grupa Caillau-Adiwatt rozpoczynają wspólną działalność.

Po prawie dwuletniej wymianie doświadczeń francuska grupa przejęła większościowy udział w BK Solar System oraz niemieckiej macierzystej spółce B&K Solare Zukunft, zatrudniającej około 25 pracowników.

BK Solar System specjalizuje się w aerodynamicznych i elastycznych systemach montażowych PV, z których ponad 90 proc. jest wykonanych z lekkiego aluminium. Z kolei Grupa Caillau-Adiwatt jest aktywna w sektorze przetwórstwa stali i oferuje m.in. stabilne i innowacyjne podkonstrukcje dla systemów fotowoltaicznych montowanych na ziemi lub na wiatach garażowych.

Grupa Caillau ze 100-letnią historią jest  światowym liderem w zakresie opracowywania, produkcji i sprzedaży systemów mocujących i zacisków dla przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego. Zatrudnia około 600 pracowników w nowoczesnych zakładach produkcyjnych w Romorantin (Francja) oraz filiami w Chinach, Brazylii i USA. Caillau od dziesięcioleci rozwija produkty najwyższej jakości i w 2023 r. osiągnął obroty w wysokości 150 mln euro. Już w 2021 r. Caillau przejęło również francuskiego producenta konstrukcji Adiwatt, który zatrudnia obecnie ponad 100 pracowników i posiada nowoczesny zakład produkcyjny we Fontaine Raoul (Loir-et-Cher we Francji) oraz filię w Hiszpanii.

Źródło: BK Solare