Złącza fotowoltaiczne PV-Stick

11 grudnia 2017
Złącza fotowoltaiczne PV-Stick

W elektrowniach fotowoltaicznych, które muszą wytrzymać duże obciążenia, niezawodność nawet najmniejszych elementów jest szczególnie ważna. Zła realizacja połączeń szybko prowadzi do awarii. Zastosowanie złącz o sprawdzonej jakości pozwala zminimalizować ryzyko.

Przeprowadzane regularnie kontrole jakości, testy obciążalności oraz testy starzenia są dla firmy Weidmueller standardową praktyką. Dlatego dostarczamy złącza certyfikowane przez TÜV i spełniające wymagania normy IEC 62852. Są one odpowiednie do stosowania z napięciem znamionowym nawet do 1500 V.

Dzięki zastosowanej technologii łączeniowej push-in, złącza PV-Stick pozwalają na bardzo szybką i łatwą instalację, bez potrzeby zaciskania tulejek i korzystania z zaciskarki, co skraca czas montażu o co najmniej 50%, bez utraty jakości połączenia. Wskaźnik na złączu pokazuje potrzebną długość przewodu do odizolowania, a słyszalne kliknięcie informuje, że połączenie zostało nawiązane. Ergonomiczny kształt złącza sprawia, że montaż jest łatwy nawet w trudnych warunkach.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika