Zmiana właściciela 43 elektrowni PV zlokalizowanych w Polsce

18 lipca 2019
Zmiana właściciela 43 elektrowni PV zlokalizowanych w Polsce

W dniu 1 lipca 2019 r. Sun Investment Group (SIG) i jej partner strategiczny E energija sprzedali swoje portfolio elektrowni słonecznych o łącznej mocy 42,37 MW Aberdeen Standard Investments – wiodącej europejskiej firmie zarządzającej aktywami o wartości 650 mld euro na całym świecie.

Portfolio składa się z 43 zlokalizowanych w całej Polsce, 1-megawatowych elektrowni, z których każda dysponuje 15-letnim kontraktem różnicowym (CFD).

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że firma Aberdeen Standard Investments uznała naszą ofertę za światowej klasy development w dziedzinie energii słonecznej – mówi założyciel i dyrektor generalny SIG Deividas Varabauskas. – Kiedy w 2017 r. wchodziliśmy na polski rynek, z góry uznaliśmy, że chcemy osiągnąć wysoką wycenę budowanych aktywów. Biorąc pod uwagę globalny zasięg Aberdeen Standard Investments, ten transfer świadczy o dojrzałości polskiego rynku energii słonecznej.

Po transakcji SIG będzie dążyć do umocnienia swojej pozycji jako wiodącego dewelopera projektów energii słonecznej w Polsce. Varabauskas dodaje: – Patrząc w przyszłość, Polska będzie nadal jednym z kluczowych rynków SIG. Obecnie rozwijamy tu projekty fotowoltaiczne o mocy 600 MW, a także budujemy 60+ MW instalacji w całym kraju.

Fot. SIG

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika