2,7 GW projektów PV Projekt Solartechnik

12 listopada 2022
2,7 GW projektów PV Projekt Solartechnik

Od początku bieżącego roku portfel realizacji fotowoltaicznych zarządzanych przez firmę Projekt Solartechnik wzrósł o ponad 1 GW, by osiągnąć na koniec września 2022 roku prawie 2,7 GW szacunkowej łącznej mocy projektów na różnym etapie rozwoju.

Szybki przyrost liczby projektów jest efektem skalowania biznesu, które trwa od początku zeszłego roku. Jest również potwierdzeniem silnej pozycji Projekt Solartechnik na polskim rynku OZE – mówi Maciej Marcjanik, prezes Projekt Solartechnik. – Jednocześnie rozwijamy działalność na rynku niemieckim i intensywnie pracujemy nad ekspansją zagraniczną na kolejne kraje – dodaje.

W 2022 r., w okresie od stycznia do końca września, portfel projektów PV zarządzanych przez firmę Projekt Solartechnik wzrósł o ponad 1 GW. Obecnie, specjalizująca się wielkopowierzchniowych instalacjach fotowoltaicznych, farmach wiatrowych, rozwiązaniach PV dla biznesu i sprzedaży gotowych elektrowni słonecznych, spółka posiada prawie 2,7 GW szacunkowej łącznej mocy projektów, na różnym etapie rozwoju – w tym ok. 309 MW z wygraną aukcją 2019, 2020 i 2021.

Na koniec trzeciego kwartału br. Projekt Solartechnik realizuje w Polsce budowy elektrowni słonecznych o mocy 141 MW, a kolejne 147 MW jest w przygotowaniu do budowy. Warunki przyłączenia mają projekty o łącznej mocy 750 MW.

Firma Projekt Solartechnik jest obecna na europejskim rynku OZE od 2006 roku, posiada doświadczenie w budowie, rozwoju i zarządzaniu farmami słonecznymi w Polsce oraz Anglii, Belgii, Francji, Niemczech, Rumunii i na Węgrzech.

W 2022 roku firma realizuje również jedną z największych transakcji w historii branży PV
w regionie CEE – pozyska łącznie blisko 750 mln zł w zamian za portfel 184 MW wybudowanych projektów solarnych. W ramach innej umowy – tzw. fizycznego cPPA, Projekt Solartechnik dostarczy zieloną energię dla spółki KGHM Polska Miedź.

Źródło: Projekt Solartechnik

Fot. Źródło: Projekt Solartechnik